Książki do słuchania

Książki do słuchania powstały w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia w Stanach Zjednoczonych, gdzie miały służyć głównie niewidomym. Dziś zostały one rozpowszechnione do tego stopnia, że korzystać mogą z nich wszyscy i wszędzie – sprzątając mieszkanie, jadąc autobusem czy samochodem lub podczas spaceru. Ponadto, wynalazek ten znacznie ułatwia życie zapracowanym rodzicom, którzy zdają sobie sprawę z tego, że książki w życiu dziecka są niezwykle istotne.

Przede wszystkim, codzienne głośne czytanie maluchowi poprawia jego zdolność koncentracji i umiejętność logicznego myślenia przyczynowo – skutkowego.

Jeśli wybieramy klasyczne baśnie, wspieramy pozytywny stosunek dziecka do świata zewnętrznego, wpajamy mu pewne postawy moralne i wzorce warte naśladowania, a także dzięki poprawnej polszczyźnie, uczymy malucha właściwie mimochodem, reguł komunikacji, wzbogacamy jego słownik. Książki do słuchania są doskonały rozwiązaniem w każdej rodzinie, w której, na przykład matka, choć spędza z dzieckiem cały dzień, zajęta jest domowymi obowiązkami. W tym czasie maluch może słuchać choćby bajki o „Brzydkim kaczątku”.

Ta, jak i inne bajki w wersji audio powstały przy udziale znakomitych polskich aktorów, dzięki czemu stworzono całą serię ?Aktorzy czytają dzieciom najpiękniejsze bajki?. Jest to zbiór pięknych bajek znanych niekiedy także dorosłym jeszcze z ich dzieciństwa.

Ich zaletą jest fakt, że nagrania trwają około 10 minut, co stanowi optymalny czas, na jaki dziecko potrafi skupić uwagę. Odczytywanie tekstu przez aktorów jest główną atrakcją, jednak efekt wzmacnia adekwatna ścieżka dźwiękowa składająca się na doskonałą całość.

Zarówno cała seria, jak i pojedyncze baśnie stanowią doskonały pomysł na prezent dla zapracowanych rodziców oraz dla dzieci uwielbiających magiczne przeżycia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *