Kwas foliowy a planowanie ciąży

Planowanie ciąży jest szczególnym okresem w życiu każdej kobiety. Polega na zmianie nawyków swojego życia, bowiem od tego momentu kobieta musi myśleć nie tylko o sobie, ale także o swoim dziecku.

Chcąc zapewnić mu prawidłowy wzrost i rozwój, musi zatroszczyć się o prawidłowy poziom kwasu foliowego, dostępnego w przyrodzie w postaci folianów.

Przeczytaj i dowiedz się, dlaczego kwas foliowy jest tak istotnym elementem planowania powiększenia rodziny.

Kwas foliowy – dlaczego warto o nim mówić?

Prawidłowa podaż folianów jest istotna nie tylko w momencie, gdy kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży. Ich odpowiedni poziom powinien być zachowany do 3 miesięcy przed zapłodnieniem aż do 12-stego tygodnia ciąży, gdyż w tym okresie dochodzi do formowania się ośrodkowego układu nerwowego dziecka.

Wszystko po to, by miało zapewnione odpowiednie warunki do właściwego rozwoju, a kobieta nie musiała martwić się, czy jego wzrastanie oraz budowanie poszczególnych organów ciała odbywa się w należny, fizjologiczny sposób. Dlatego właśnie w wielu krajach suplementacja kwasu foliowego zalecana jest wszystkim kobietom w wieku rozrodczym, by uchronić ich dzieci przed skutkami niedoboru tego składnika. Jest on zatem bardzo ważnym elementem planowania macierzyństwa i każda kobieta, która przygotowuje się do tego ważnego momentu w życiu, powinna wziąć pod uwagę suplementację kwasu foliowego.

Na problem z przyswajaniem foianów cierpi bowiem ponad połowa polskich kobiet!

Dlaczego kwas foliowy trzeba przyjmować przed ciążą w formie metafoliny?

Bardzo istotną kwestią w suplementacji każdej witaminy i innego składnika odżywczego jest nie tylko jego dostępność i ilość (która w przypadku składników pokarmowych i tak jest niewystarczająca), ale także trwałość i przyswajanie, czyli czynniki, które decydują o tym, ile faktycznie danej substancji trafi do wnętrza naszego organizmu, wpływając bezpośrednio na jego metabolizm.

W przypadku kwasu foliowego najlepszą postacią, która ulega łatwemu przyswojeniu jest metafolina – jeden z folianów, zapewniających organizmowi przyszłej mamy prawidłowy poziom kwasu foliowego, co skutecznie chroni dziecko przed wadami rozwojowymi ze strony układu nerwowego oraz nieprawidłowościami anatomicznymi takimi jak rozszczep wargi czy podniebienia. Jedynym źródłem metafoliny jest Femibion.

Jego przyjmowanie zapewnia właściwą ilość folianów oraz ich efektywne przyswajanie, co dla kobiety, planującej ciążę powinno być kwestią kluczową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *