Łazienka bezpieczna dla dziecka: urządzamy!

Urządzając domową łazienkę, warto pamiętać o kilku drobnych detalach, dzięki którym korzystanie z niej będzie znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze dla naszego malucha.

Przede wszystkim należy zadbać o solidne zamocowanie poszczególnych elementów wyposażenia, takich jak umywalka, szafki, czy wieszaki.

Dlaczego dobrze zamocowane wieszaki w łazience są tak ważne?

To proste: dziecko niejednokrotnie będzie chciało przetestować ich wytrzymałość, a my powinniśmy być na to gotowi.

Źle zamocowana szafka może przewrócić się na malucha i zrobić mu krzywdę. Powinniśmy zadbać także o zabezpieczenie uchwytów szafek i szuflad tak, by maluch nie mógł otworzyć ich samodzielnie. To ważne, szczególnie jeśli w szafkach są przechowywane środki czystości i detergenty, które mogą okazać się niebezpieczne dla malucha.

 

Trudno znaleźć dziecko, które nie zainteresuje się zawartością kolorowych plastikowych butelek. Tym bardziej więc nie powinniśmy ustawiać ich po prostu na podłodze, w miejscu dostępnym dla dzieci.

Gładkie łazienkowe płytki bywają bardzo śliskie, zwłaszcza, jeśli są mokre. Aby zapobiec przykrym wypadkom, dobrze jest ułożyć na podłodze dywaniki z powłoką antypoślizgową. Sprawią, że łazienka będzie przytulniejsza, a przy tym również bezpieczniejsza dla naszych pociech. Antypoślizgową matę można umieścić także w wannie lub w brodziku, w których kąpie się dziecko.

 

Wybór tego rodzaju akcesoriów jest bardzo szeroki, z łatwością więc dopasujemy je do stylu naszej łazienki.

Przydatne może okazać się także zamocowanie uchwytów, które ułatwią maluchowi wychodzenie z wanny. Powinny być zamontowane na tyle nisko, by dziecko dosięgało ich, siedząc w wannie.

Autor: Karolina S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *