LEGO Friends stworzone z myślą o dziewczynkach

LEGO przez lata było zabawką wybieraną głównie dla chłopców, jednak dzięki linii LEGO Friends wiele się zmieniło. Sympatyczne figurki-laleczki oraz możliwość budowy domków, lecznic dla zwierząt i pałaców sprawia, że klocki z Danii są lubiane również przez dziewczynki. Dowiedz się więcej o LEGO dla dziewczynek.

  1. LEGO Friends i początki serii
  2. Klocki LEGO w dziewczęcych barwach
  3. Zestawy LEGO do kreatywnej zabawy

Zabawa LEGO Friends daje dziewczynkom możliwość spędzania czasu w sposób przyjemny i jednocześnie pozytywnie wpływający na rozwój umysłowy. Budowanie z klocków ćwiczy logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną oraz wspiera rozwój motoryki małej. Z tego powodu warto zadbać, by każda dziewczynka posiadała własny zestaw LEGO.

LEGO Friends i początki serii

Trudno w to dziś uwierzyć, lecz tuż po premierze zainteresowanie LEGO Friends było niewielkie. Rozważano nawet rezygnację z produkcji zestawów. LEGO dla dziewczynek zyskało popularność dopiero, gdy upodobniło się do zestawów dla lalek Barbie. Kilkulatki zaczęły chętniej bawić się duńskimi klockami, gdy mogły budować z nich otwarte konstrukcje, wewnątrz których możliwe jest odgrywanie scenek. Po dokonaniu zmian w zestawach LEGO Friends zainteresowanie klockami wzrosło wielokrotnie.

Klocki LEGO w dziewczęcych barwach

Dlaczego dziewczynki lubią zestawy LEGO? Przede wszystkim kochają je za możliwość zabawy figurkami-lalkami w scenerii domków, pałaców i innych budynków. Ponadto cieszy je dziewczęca kolorystyka klocków LEGO z serii Friends. Elementy utrzymane w pastelowych odcieniach różu, fioletu, czerwieni i żółtego sprawiają, że dziewczynki w czasie zabawy przenoszą się do bajkowego świata. Klocki LEGO dla kilkulatek dodatkowo zawierają akcesoria w postaci kwiatów, naczyń i różnych sprzętów, dzięki którym zabawa wciąga jeszcze bardziej i przynosi więcej radości.

Zestawy LEGO do kreatywnej zabawy

Zestawy LEGO umożliwiają zarówno konstruowanie określonych budynków, jak i tworzenie zupełnie innych budowli. Dziewczynki szybko uczą się, w jaki sposób można łączyć poszczególne elementy zestawów, dzięki czemu zabawa rozwija kreatywność. Po pierwsze klocki LEGO z serii Friends warto sięgnąć, gdy pociecha kończy 3 lata. Wczesne zaznajomienie się z elementami sprawi, że dziecko będzie rozwijać się szybciej od rówieśników, którzy nie bawią się klockami. Jeżeli chce się podarować dziewczynce klocki zanim ukończy 3. rok życia, wskazane jest sięgnięcie po klocki LEGO Duplo, które składają się z większych i bezpieczniejszych elementów.

1 thought on “LEGO Friends stworzone z myślą o dziewczynkach

  1. Obecnie firma stara się trochę zrywać ze stereotypami i szufladkowaniem (np. „seria dla dziewczynek” – tak jak w przypadku opisywanej w artykule linii Friends™) dlatego obecnie można głównie spotkać jedynie wskazówki wiekowe, bo zainteresowania mogą być różne niezależnie od płci – grunt że dziecko ma dobrą zabawę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *