Majówka z dzieckiem – gdzie warto pojechać?

Majówka zbliża się wielkimi krokami, ale wciąż zostało jeszcze trochę czasu na zaplanowanie rodzinnego wyjazdu w miejsce, które przypadnie do gustu każdemu dziecku.

A takich miejsc w Polsce jest sporo!

Gdzie z dzieckiem na majówkę?

Okazuje się, że wcale nie musimy wyjeżdżać bardzo daleko, żeby atrakcyjnie spędzić czas. W każdym regionie znajdzie się coś wartego uwagi. Jedną z najbardziej znanych atrakcji na Dolnym Śląsku jest Western City koło Karpacza. Wejście na teren tego parku rozrywki przenosi nas w świat Dzikiego Zachodu, gdzie można strzelać z indiańskiego łuku, wziąć udział w płukaniu złota, zjeść coś w jednym z saloonów albo spotkać najprawdziwszego szeryfa czy rewolwerowca.

Będąc w tych stronach warto wybrać się do Parku Miniatur Dolnego Śląska w Kowarach, gdzie poza makietami zamków i pałaców tego regionu można obejrzeć inne tematyczne wystawy. Na terenie parku znajduje się także restauracja i punkt z pamiątkami. Podobne miejsce znajdziemy w woj. małopolskim w Inwałdzie.

Tu jednak królują miniatury najbardziej znanych budynków na całym świecie. Ekspozycja ok. 50 miniatur przedstawia między innym Mur Chiński czy Wieżę Eiffla.

Miłośnicy sztuczek magicznych powinni koniecznie odwiedzić Farmę Iluzji w Trojanowie (woj. mazowieckie). Na dzieci czekają tam takie atrakcje jak Latająca Chata Tajemnic, magiczny domek, gigantyczna szachownica, czy Pole Dmuchawców.

W Okrągłych (koło Giżycka) znajduje się natomiast Mazurskie Safari, gdzie na pace terenowego auta można zwiedzić całe zoo. Mieszkają tam daniele, muflony, dziki, strusie i wiele innych zwierząt. Podobną atrakcję można znaleźć w Świerkocinie (woj. lubuskie) z tą różnicą, że po zoo poruszamy się własnym samochodem.

Jeśli natomiast mamy możliwość pojechać do Łodzi, warto odwiedzić Mikrokosmos, gdzie „mieszkają” ogromnych rozmiarów sztuczne owady: biedronka, ważka czy chrząszcz. Na terenie parku znajduje się też basen z piłkami, trampolina i inne atrakcje.

A nad polskimi jeziorami :

 

Autor: Aneta Bilska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *