Maluch na wakacjach

Jedziesz z niemowlakiem na wczasy?
Wyprawka dla dziecka jedzie z wami!

Urlop z dzieckiem to mnóstwo zabawy i nowych doznań, ale także wyższa logistyka.:)

Wybierając się na wczasy musisz zabrać odpowiednią ilość ubranek dla dziecka. I tu rodzi się problem, bowiem z jednej strony ogranicza Cię maksymalna ilość bagażu, który możesz zabrać, z drugiej – nie zamierzasz poświęcać urlopu na ręczne pranie ubranek. Co więc zrobić? Jeszcze przed wyjazdem zastanów się, ile ubrań dziecko zużywa dziennie. Najlepiej codziennie zapisuj co i ile sztuk dziecko zużyło. Rób tak przez tydzień – jednego dnia dziecko brudzi się częściej, innego mniej. Zapisz też, ile pieluszek zużyło.

Na długą podróż, czy to samolotem czy samochodem, ubierz dziecku przewiewne i wygodne ubrania dostosowane do temperatury na zewnątrz i klimatyzacji. Koniecznie zabierz coś na zmianę. Zadbaj ponadto, by ubranie było wygodne również dla Ciebie ? możesz być zmuszona przebrać lub przewinąć dziecko szybko lub na niewielkiej przestrzeni. Kocyki dla dzieci, najlepiej wykonane z cieńszego materiału, przydadzą się zarówno w trakcie podróży, jak i na miejscu.

 

Na słońce i upał

Szczególnie w ciepłych krajach musimy uważać, by nie wystawiać skóry dziecka na nadmierne działanie promieni słonecznych. Smaruj dziecko kremami z wysokim filtrem i ubieraj mu cienkie ubrania z długimi rękawami i nogawkami lub upewnij się, że dziecko ciągle znajduje się w cieniu – możesz zabrać parasol lub namiot na plażę. Wyprawka dla dziecka powinna zawierać 2 – 3 cienkie czapki, które ochronią główkę przed przegrzaniem.

Dla starszych dzieci zabierz specjalne pieluszki wodoodporne oraz kostium do pływania – nawet jeżeli maluch nie będzie kąpać się w morzu, może chcieć skorzystać z małego brodzika dla dzieci. Podobnie jak dorosłym, w upalne dni dzieciom jest gorąco, a nic nie chłodzi tak dobrze jak woda.

Jeżeli Twój maluch ma skłonności do alergii i obawiasz się, że bielizna pościelowa wyprana w hotelowym proszku może podrażnić jego skórę, zabierz własną pościel dla niemowląt. Ulubiony kocyk czy pluszak może pomóc też dziecku w zaśnięciu w nowym i nieznanym miejscu.

Pokojowe hotelowe w większości zagranicznych kurortów są klimatyzowane. Nie skręcaj jednak temperatury zbyt nisko ? różnica między temperaturą w pokoju a tą na zewnątrz nie powinna wynosić więcej niż kilka stopni. W przeciwnym wypadku łatwo o katar i przeziębienie, nie tylko u dziecka.

 

Nie przesadzaj z bagażem

Nie zabieraj wszystkiego, co ?może się przydać?, chociaż nigdy tego nie używasz. Sprawdź w opisie hotelu lub opiniach internautów co dokładnie znajduje się na wyposażeniu katery. Większość hoteli o ofercie dopasowanej do potrzeb rodzin z dziećmi ma własne łóżeczka i foteliki do karmienia, można w nich korzystać z czajników i innych niezbędnych rzeczy. Jeżeli zatrzymujecie się w mieście, być może lepiej będzie kupić pieluszki i mokre chusteczki na miejscu, zabierając ze sobą tylko minimalny zapas.

Wakacje z dzieckiem będą udane dla całej rodziny tylko pod warunkiem, że nie będziesz niepotrzebnie się zamartwiać. Masz się dobrze przygotować, a nie zabrać dwa razy więcej rzeczy niż potrzeba.

Warto na koniec wspomnieć o sklepie internetowym Kiddostate.pl, w którym znajdziemy szeroki wybór ubrań dla niemowlaków. Przed wyjazdem warto zapoznać się z ich ofertą. Jest bardzo bogata, a zarazem atrakcyjna cenowo. A to z pewnością jest ważne przy wakacyjnych wydatkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *