Mikołaj już za rogiem- co kupić maluchom?

Św. Mikołaj sprawdził już, które dzieci były w tym roku grzeczne i przygotowuje dla nich wspaniałe prezenty. A czy rodzice tez już przygotowali się do tego wyjątkowego dnia? Zapewne nie każdy jeszcze kupił prezent dla pociechy.

Ba, istnieje nawet prawdopodobieństwo, że wielu z nas wciąż nie wiem, co sprezentować maluchowi…

Co na Mikołaja?

Zdecydowanie najłatwiej mają ci, którzy doskonale znają zainteresowania swoich dzieci i wiedzą, co dokładnie sprawi im radość. Nie muszą zbytnio kombinować, bo pociechy zapewne już dawno poinformowały o tym, co chciałyby otrzymać. Jeśli nie zrobiły tego słownie, to na pewno wysłały list do św. Mikołaja.

Jeżeli jednak na kilka dni przed tym ważnym świętem nadal nie wiemy, czym uradować malucha, to postarajmy się wybrać zabawkę, która będzie uniwersalna i z dużym prawdopodobieństwem spodoba się smykowi.

Zadbajmy przy tym, aby nie tylko dostarczała mu zabawy, ale była też rozwijająca. Jak zwykle, dobrym pomysłem na mikołajkowy prezent dla najmłodszych będą zabawki interaktywne. Są wspaniałe dla szkrabów poniżej 3. roku życia. Mogą rozwijać w nich rozmaite umiejętności, więc wybierając konkretny przedmiot zastanówmy się, czy oby na pewno będzie on dostosowany do stopnia rozwoju naszego dziecka.

Niemowlęta ucieszą się ze wszystkiego, co świeci, gra i jest kolorowe, a takich zabawek na polskim rynku jest naprawdę wiele.

Kilkulatki chłoną wiedzę w niesamowitym tempie i bardzo szybko rozwijają w sobie nowe umiejętności. Dla 3- i 4-latków dobre mogą być więc wszystkie zabawki edukacyjne przeznaczone dla ich grupy wiekowej. Warto zainwestować w książeczki i gry edukacyjne, ale też w laptopy edukacyjne, które nie tylko uczą konkretnych czynności, ale przygotowują też do obsługi prawdziwego komputera. Można także podarować maluchowi gry i zabawki zręcznościowe, które ćwiczą ręce przygotowując do nauki pisania.

Przedszkolaki mają już większe wymagania i często potrafią sprecyzować, co chciałyby dostać na Mikołaja. Jeśli nasze dziecko nie przekazało nam takich informacji, to zastanówmy się, jakie są jego pasje, ale pomysły też nad tym, czego jeszcze nie umie.

 

Może powinno podszlifować pisanie albo czytanie i świetna okaże się zabawka lub gra, która poza tym, że dostarczać rozrywki, to ćwiczy też te dwie ważne umiejętności? A może nasza pociecha dobrze włada językiem ojczystym i możemy jej śmiało podarować zabawki pomagające w nauce języka angielskiego?
Bez względu na to, w jakim wieku jest nasze dziecko, szukając dla niego prezentu zawsze zwracajmy uwagę na to, by zabawki posiadały odpowiednie atesty.

Koniecznie sprawdzajmy też, dla jakiej grupy wiekowej kierowane są wybrane przez nas produkty. Od tego może zależeć nie tylko radość malucha z otrzymanego prezentu, ale również jego bezpieczeństwo.

Autor: Sonia S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *