Mój syn przedszkolak

Na temat dzieci, przedszkoli i szkół na nowo rozgorzała dyskusja we wrześniu. Jedni są za tym, bu wysyłać dzieci do szkoły wcześniej, inni są przeciwni. Dużą rolę odgrywa to zarówno przystosowanie dzieci do warunków szkolnych ,warunków szkolnych do dzieci a także kwestia finansowa.

Nie da się ukryć, że artykuły szkolne kosztują. I to nie mało…

O szkole nikt z nas specjalnie nie myśli. W momencie opuszczenia jej murów, przejścia do szkoły wyższej, studiów, do pracy, zapominamy o tym, jak to w szkole było. Zapominamy o podręcznikach, ciężkim tornistrze, przyborach szkolnych. Dopiero kilkanaście, kilkadziesiąt lat później przypominamy sobie dość boleśnie, co to znaczy, gdy przedszkolak idzie do szkoły.

O podręcznikach również słyszy się dosłownie wszędzie. Nie dość, że ciężkie, to jeszcze drogie i co roku zmieniane. Nie można, tak jak kiedyś, przekazywać rodzeństwu starszych podręczników. Przez to rodzice są narażani na kolejne wydatki a dzieci kupują podręczniki, które specjalnie niczym się od poprzednich nie różnią.
Jednak oprócz podręczników, dochodzi jeszcze całkiem spory, dodatkowy wydatek. Są to artykuły szkolne. Poszukując ich cen, nie trzeba iść daleko.

Wystarczy sprawdzić w internecie, mimo że tam są zazwyczaj niższe ceny. Wchodząc na stronę takiego sklepu widzimy, że produktów, które nasze dziecko może chcieć jest co najmniej kilkadziesiąt. Podzielić je możemy na przybory do pisania, do malowania, do liczenia, bloki rysunkowe, papier z kolorowymi kartkami, zeszyty, tornistry i wiele innych. Wszystko kolorowe, bajkowe, przystosowane wprost dla dzieci. I dzieci je oczywiście uwielbiają.

Na szczęście w sklepach internetowych artykuły szkolne są w całkiem przyzwoitych cenach. Rodzice mogą zamówić od razu więcej produktów, dzięki czemu zapłacą za nie relatywnie mniej. Mimo kosztów przesyłki, nierzadko ceny takich zestawów są o wiele niższe, aniżeli w sklepach stacjonarnych. Nie dziwi więc popularność sklepów i aukcji dzisiaj.

Co ważne, artykuły szkolne kupuje się nie tylko we wrześniu.

Zakupy przez Internet, to dla dzisiejszych rodziców nie lada wyzwanie. Muszą nie tylko znaleźć produkty odpowiadające potrzebom nauczycieli, ale również takie, które podobają się ich dzieciom. Nie dziwi więc konkurencja owych sklepów internetowych i ich możliwości.

Wielu oferuje zakupy na raty, albo też daje karty rabatowe. Wiedzą, że artykuły szkolne kupuje się w różnych okolicznościach i dany klient pewnie do nich jeszcze wróci. Stąd takie zaangażowanie w budowanie relacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *