Morze, czy jezioro: gdzie na wakacje?

Do wakacji zostało wprawdzie nieco czasu, warto jednak już teraz zastanowić się nad tym, gdzie je spędzimy. Dobry plan to podstawa udanego urlopu!

W przypadku większości z nas wybór ogranicza się do wyjazdu nad jezioro lub nad morze – nic dziwnego, nie ma nic przyjemniejszego w upalny, wakacyjny dzień niż ochłoda, jaką zapewnia nam woda.

Co wybrać: morze czy jezioro?

Podjęcie ostatecznej decyzji nie jest proste, jednak przemyślenie kilku ważnych kwestii może nieco nam je ułatwić.

Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się, na jak długą podróż możemy sobie pozwolić. Nie da się ukryć, że dzieci nie przepadają za spędzaniem wielu godzin w samochodzie, czy pociągu. W przypadku młodszych dzieci dobrze jest więc planować niezbyt długie wyjazdy, tak by podróż nie była zbyt męcząca ani dla nas, ani dla malucha.

Bardzo ważne są też kwestie bezpieczeństwa.

 

Jeśli zdecydujemy się na spędzenie wakacji nad jeziorem, nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem urokliwego, mało uczęszczanego zakątka, w którym będziemy mogli spokojnie wypocząć i mieć dziecko na oku. Jeśli postawimy na wyjazd nad morze, musimy liczyć się z tym, że plaże będą o wiele bardziej zatłoczone, a upilnowanie dziecka trudniejsze. Z drugiej strony, pobyt nad morzem ma bardzo dobry wpływ na zdrowie dzieci.

Porcja jodu, którą ich organizm wchłonie w czasie takiego wyjazdu będzie miała pozytywny wpływ na zdrowie naszych pociech jeszcze długo po wakacjach. Wakacje spędzone nad jeziorem niestety nam tego nie zapewnią.

Najważniejsze jednak, by cel naszego wakacyjnego wyjazdu spotkał się z aprobatą wszystkich uczestników. Wtedy z pewnością wszyscy będą się świetnie bawili.

 

Autor: Karolina S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *