Muzyka na youtube – naucz dziecko obsługi i rozsądnego używania tego serwisu!

Kilkulatek pozostawiony przed komputerem może z zadziwiającą prędkością opanować niuanse zdobywania informacji za pomocą internetu.

Możemy być pewni, że nie potrzebny jest im nawet za bardzo jakikolwiek instruktaż. Niewątpliwie prędzej czy później każdy kilkulatek zaczyna interesować się czym jest muzyka na youtube…

Wiadomo, że nikt nie jest w stanie bez przerwy filtrować i cenzurować treści, jakie trafiają do najmłodszych, ale możemy jako rodzice nauczyć dziecko rozsądnego używania tego serwisu.

Nie chodzi też o demonizowanie internetu jako miejsca nieodpowiedniego dla najmłodszych – wręcz przeciwnie. Jest to świetny sposób na poszerzenie horyzontów małego odkrywcy.

Poza zabawnymi filmikami lub teledyskami łatwo na youtube trafić też na treści, których dziecko nie powinno oglądać.

Mogą to być na przykład filmiki epatujące agresją lub erotyzmem. Na szczęście większość filmów tego rodzaju jest niedostępnych między innymi dla niezalogowanych użytkowników. Ponadto administratorzy serwisu blokują filmy z niedozwolonymi treściami.

Oczywiście z drugiej strony nasza pociecha może tam oglądać swoje ulubione kreskówki czy też filmy edukacyjne i wiele innych pożytecznych rzeczy, co jest ogromną zaletą tego serwisu.

Dobrze jest więc za pierwszym razem usiąść wspólnie przed komputerem i pokazać dziecku, jak może szukać filmów, które najbardziej je interesują. Wytłumaczmy do czego służy pasek wyszukiwania i jak wpisywać hasła, żeby wyświetlały się wyniki, których szukamy. Dobrze jest też dziecku zasugerować na początek czego może szukać, na przykład wpisując hasło ?dinozaury? czy tytuł ulubionej kreskówki.

Wyjaśnijmy też, że po prawej stronie zawsze wyświetlają się filmy o pokrewnej tematyce. Później możemy być pewni, że nasza pociecha poradzi sobie zupełnie samodzielnie. W końcu to jego epoka:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *