Mydła naturalne dla dzieci

Na przełomie ostatnich lat mogliśmy zaobserwować znaczny wzrost artykułów kosmetycznych naturalnego pochodzenia. Są nie tylko bezpieczniejsze, ale i zdrowsze dla naszej skóry.

Jednym z nich są mydła naturalne, polecane przez większość dermatologów i alergologów, jako skuteczny sposób radzenia sobie ze skórnymi dolegliwościami.

Produkcja na masową skalę

Choć wiele mydeł na sklepowych półkach urzeka nas pięknym aromatem oraz kolorowymi opakowaniami, to jednak powinniśmy mieć na uwadze, że są to produkty pochodzące z masowej produkcji, których nadrzędnym celem jest nie jakość, a ilość. Na szczęście nie brakuje również zdrowszych alternatyw. Jedną z nich są oczywiście mydła naturalne. W ich składzie znajdziemy wyłącznie cenne dla zdrowia i urody składniki, które idealnie sprawdzą się w codziennej pielęgnacji dla wszystkich członków rodziny, bez względu na rodzaj skóry.

Mydła EKO

Mianem mydeł naturalnych możemy nazwać wszystkie te kosmetyki, w których składzie nie znajdziemy żadnych substancji pochodzenia syntetycznego, takich jak choćby pianotwórczych tenzydów anionowych. Dzięki temu mogą być stosowane również przez pacjentów z dolegliwościami skórnymi (łuszczyca, AZS, trądzik, łupież, grzybica ) czy alergików.

Ich niewątpliwym atutem jest fakt, że nie naruszają naturalnej warstwy hydrolipidowej skóry oraz nie wpływają na kwaśny płaszcz ochronny. Specjaliści zalecają, że optymalnym poziomem ph dla skóry jest to kształtujące się w okolicach 5,5. Dlatego mając na uwadze dobro naszej cery, warto wybierać te kosmetyki, które nie będą zmieniać tego odczynu. A to bez wątpienia jest zasługą mydeł naturalnych.

Zastosowanie

Wielokrotnie jest tak, że nasze obawy budzi kwestia wykorzystania ekologicznych mydeł. Zupełnie niepotrzebnie, gdyż można je używać do wszystkich codziennych czynności, takich jak:

  • mycie i pielęgnacja ciała,
  • mycie włosów,
  • golenie,
  • jako rodzaj maseczki bądź peelingu

Równie dobrze mydła naturalne mogą być stosowane do prania, w szczególności ubranek niemowlęcych, alergików oraz osób z wrażliwą, skłonną do podrażnień skórą.
Stosując naturalne kosmetyki możemy być pewni, że na dłużej zachowamy młodszy i atrakcyjniejszy wygląd swojej skóry, dla której tykający zegar biologiczny nie będzie wyrządzał już tak wielkich uszkodzeń.

Właściwości

Mydła naturalne charakteryzują się wieloma pozytywnymi właściwościami. Do najważniejszych z nich można zaliczyć:

  • łagodzenie chorób skórnych,
  • stymulację naskórka do procesów regeneracyjnych,
  • właściwości przeciwzapalne, przeciwtrądzikowe i antyseptyczne,
  • możliwość przywrócenia odpowiedniego poziomu nawilżenia suchej i podrażnionej cerze

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *