Nauka podstaw ekonomii z pomocą ciekawych gier

Ekonomia to dziedzina trudna dla wielu z nas, a co dopiero dla dzieci. Mimo tego, z jej prostszymi postaciami mamy zwykle styczność w codziennym życiu. Oszczędność, umiejętność gospodarowania pieniędzmi, przemyślane zakupy – wszystko to jest elementem ekonomii.

Żeby nieco lepiej obracać się w tej sferze, można korzystać z książek, poradników, sieci i ciekawych podręczników ekonomicznych kierowanych bezpośrednio do dzieci. Jednak istnieje też inny, znacznie przyjemniejszy sposób pogłębiania wiedzy ekonomicznej i nabywania umiejętności związanych z tą dziedziną.

Zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli mogą zapewnić sobie naukę oraz rozrywkę w jednym, jeśli sięgną po ciekawe gry.

Dla maluchów polecane są najprostsze gierki, w tym te planszowe lub interaktywne. Pozwolą one zapoznać maluchy z podstawami liczenia i gospodarowania pewnymi zasobami. Warto też spróbować wybrać się z maluchem do sklepu i sprawdzić, jak poradzi sobie z kupieniem zabawki, chleba, czy wyborem „najładniejszego” sera z tych, które są dostępne w sklepowej lodówce. Takie proste działania rozwijają dziecko i uczą go i podawania pieniędzy, i czekania na resztę, czy choćby czytania paragonu.

Następnie można przejść do trudniejszych pozycji. Młodzież i dorośli z pewnością będą zachwyceni grami typowo biznesowymi. Najsłynniejsza gra z tej kategorii, czyli Monopoly lub Eurobiznes to tylko wstęp do znacznie poważniejszych zmagań.

Dzięki nim, nie tylko młodsi, ale również dojrzali ludzie będą mogli zastanowić się nad swoim podejściem do finansów.

Gry pozwolą na niekontrolowaną rozrzutność, która pozwoli wyżyć się na planszy lub na oszczędność odzwierciedlającą odpowiedzialność i rozsądek w wydawaniu pieniędzy. Jest to nie tylko zabawa, ale i sposób na nauczenie dzieci poszanowania pieniędzy i prawidłowego dysponowania nimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *