Niedrogie zabawy domowe

Wypełnienie czasu dziecka w domu szczególnie wtedy, gdy rodzice pracują zdalnie wymaga sporej pomysłowości tym bardziej, że dziecko szybko się nudzi i domaga się coraz to nowych zajęć. Praca zdalna rodziców wymaga często skupienia i ciszy, a ten stan w przypadku posiadania dzieci jest niezwykle trudny do osiągnięcia. Tłumaczenie dziecku, że przeszkadza w pracy zdaje się być kompletnie bezcelowe w szczególności, gdy pociecha ma lat kilka dlatego, by zapewnić sobie możliwie dużo czasu dla siebie trzeba skupić się na zajęciach, które zajmą dziecko bez reszty możliwie jak najdłużej.

Pierwsze co nasuwa się na myśl to oczywiście wszelkiej maści zabawki dostosowane do wieku dziecka i na tyle zaawansowane, by po 5 minutach nie zostały odstawione w kąt. Klocki są jedną z takich zabawek, które potrafią zająć dziecko nawet przez kilka godzin, a że dostępne są różne wersje klocków i drewniane i plastikowe, z których mogą powstać różne zestawy tematyczne można je więc świetnie dostosować do zainteresowań dziecka. Minusem są koszty – im bardziej zaawansowane klocki, tym z reguły droższe.

Kolejną możliwość ciekawego spędzania czasu przez dziecko dają kolorowanki, tym bardziej, że nie jest to produkt drogi. Warto radość z rysowania zaszczepiać już od najmłodszych lat poprzez umożliwienie nawet niemowlakowi nieskrępowanej zabawy kolorami, z którymi styka się np. jedząc posiłki – w tym czasie kształtuje się u niego rodzaj przyszłego zainteresowania kreatywnymi zabawami. Kosztem jest góra prania, ale warto poświęcić czas na tę czynność, by w późniejszym okresie maluch dostrzegł coraz lepsze efekty swojej pracy z kredką czy pędzlem. Kolorowanka o czym warto pamiętać pełni określone funkcje dydaktyczne stanowiąc wstęp do nauki pisania i czytania.

Kolorowanki nie tylko nie nadwyrężą portfela rodziców, ale w internecie są również dostępne w wersji darmowej. Na jednej ze stron ladnekolorowanki.pl można znaleźć posegregowane tematycznie rysunki do kolorowania, które wystarczy wydrukować i dać dziecku. Pociecha zajęta ciekawymi wzorami do pokolorowania da rodzicom możliwość spokojniejszego zajęcia się sprawami zawodowymi bez konieczności odrywania się od komputera co chwilę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *