Niezbędna odzież niemowlęca

Kompletowanie wyprawki dla niemowlaka to duże wyzwanie dla przyszłych mam. Większość z nich podchodzi do tego z dużą radością, ale również obawą i przesadą. Poza niezbędnymi akcesoriami ważne jest również zaopatrzenie w odpowiednią ilość dziecięcych ubrań.

Odzież dla niemowlęcia – niezbędniki

Odzież dla najmłodszych szybko ulega zabrudzeniu na skutek ulania bądź przemoczenia pieluszki. Dobrze zatem mieć ich większą ilość. Tym bardziej, że w pierwszym okresie macierzyństwa ciężko jest o czas i często obowiązki domowe odchodzą na dalszy plan, w tym pranie.

Odpowiedni rozmiar

Niemowlęta bardzo szybko się rozwijają i rosną. Większość z nich w pierwszych dniach swego życia nosi najmniejszy rozmiar ubrań, ale są też takie, których gabaryty wymagają już nieco większej odzieży. Warto więc kupić kilka sztuk w najmniejszym rozmiarze i tych nieco większych. W wyposażeniu szafy dziecięcej obowiązkowo musi znaleźć się kaftan niemowlęcy, śpiochy bawełniane, czy też półśpiochy dla niemowląt. Bardzo funkcjonalne są także pajace, body, rampers i oczywiście skarpetki oraz czapki. Ubranka poza tym, że są unikalne i estetycznie się prezentują powinny być przede wszystkim wygodne. Niejednokrotnie konieczne jest wycięcie niepotrzebnych metek, aby nie drażniły części ciała dziecka.

Sezon, w którym na świat przyjdzie latorośl

W zależności od pory roku, w jakiej przyjdzie na świat dziecko, należy pamiętać o odzieży wierzchniej. Jeśli będzie to sezon jesienno-zimowy należy zaopatrzyć się w bluzę (najlepiej z kapturem), kurtkę i kombinezon. Przy wyborze kombinezonu warto dobrze się przyjrzeć, w jaki sposób jest rozpinany albowiem większość niemowląt nie lubi ubierania się, a zwłaszcza w większą ilość warstw. Suwak powinien być zatem rozpinany do samego końca kombinezonu (aż do stóp), inaczej ciężko jest w nim umieścić dziecko. Modele na szelki są również bardzo użyteczne i łatwe do założenia. Należy także zwrócić baczną uwagę, z jakiego materiału odzież jest uszyta oraz czy nie zawiera zapięć w miejscach, które mogą powodować poczucie dyskomfortu u niemowlaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *