Odzież idealna dla smyka i starszaka

Kupno ubrania dla dziecka, to tylko z pozoru łatwa czynność. Dzieci mają bowiem swoje własne upodobania, które zazwyczaj kłócą się dość mocno z wyobrażeniami ich rodziców.

W jaki sposób kupić idealne ubranie dla naszej pociechy?

I co w praktyce oznacza idealna odzież dziecięca?

Ubranko dla smyka – wygoda i bezpieczeństwo

Jakie powinny być ubranka dla malucha, który etap wózka ma już dawno za sobą? Najważniejszym elementem takiego stroju jest jego wygoda. Oznacza to, że strój nie może ani być zbyt obcisły, ani też za luźny. Obcisłe ubranie może po pierwsze: krępować ruchy dziecka, a pamiętajmy, że małe wiercipięty nie lubią gdy je coś blokuje. Szczególnie gdy mają to coś na sobie.

Po drugie: zbyt obcisłe ubranko może powodować odparzenia i podrażnienia. Skóra dziecka jest o wiele cieńsza niż osoby dorosłej. Tym samym jest ona o wiele bardziej wrażliwa, przez co dużo łatwiej dochodzi do jej bolesnych obtarć. Za szerokie stroje, mogą z kolei być niebezpieczne dla malucha, który może się w nie zaplątać i przewrócić.

Drugi szalenie ważny element strojów idealnych dla maluchów, jest ich bezpieczeństwo. Najlepiej jeśli będą to ubranka wykonane z bawełny, która jest najbardziej bezpiecznym materiałem dla dziecięcej skóry. Unikajmy również strojów ozdabianych przy pomocy wstążek czy sznureczków.

Fakt, taki strój z pewnością spodoba się maluchowi, ale… jego zakup może być dość ryzykowny. Dziecko może owinąć sobie taki sznurek wokół szyi czy rączki, nie myśląc o konsekwencjach. Lepiej wybierać więc ubrania, która posiadają gładkie nadruki. Też są atrakcyjne, a o wiele bardziej bezpieczne dla malca.

Wybieramy strój dla starszaka

Jakie warunki powinna natomiast spełniać odzież dla nieco starszego dziecka, by można było ją nazwać idealną?

Tutaj bardzo ważną rolę odgrywa moda. Starsze dzieci ? głównie dziewczynki ? lubią, gdy ich ubrania są w modnych kolorach i ?dorosłych? fasonach. Obecnie za taką uważana jest odzież dresowa, stylizowana na sportową, elegancką, jak i do codziennego użytkowania. Inny również istotny element to wygoda. Dobrze by była ona wykonana z wysokiej jakości materiału, takiego, który nie zatrzymuje wilgoci, łatwo się pierze i jest dość lekki oraz przyjemny w dotyku (jak i w noszeniu). Tutaj również zwyciężają stroje dziecięce dresowe. I rzecz bardzo ważna oryginalność. Starsze dzieci lubią, gdy ich stroje są wyjątkowe. Czują się wtedy wyróżnione i dumne, że kolega czy koleżanka nie ma takich samych spodni czy sukienki.

Najlepiej więc kupować odzież wykonywaną ręcznie i nie wytwarzaną masowo, ozdabianą przy tym nietuzinkowymi aplikacjami.

Jak kupić odzież idealną dziecięcą?

Zadanie to jest o tyle trudne, że w sklepach ? zarówno tradycyjnych, jak i internetowych – nie brakuje ubrań dziecięcych w różnych wzorach, kolorach czy fasonach.

Musimy jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że nie wszystko to, co podoba się naszym pociechom, jest dla nich rzeczywiście dobre. Dlatego, gdy chcemy kupić strój dla 2-3-latka, udajmy się na te zakupy sami.

Wtedy mamy większą szansę na uniknięcie kłopotliwych sytuacji. Dzieci starsze czyli 4-8-latki mają już zazwyczaj swój własny gust. Tutaj powinniśmy udać się na zakupy wraz z nimi i nie upierać się przy swoim zdaniu. W końcu to maluch będzie w tym chodził, a nie my i to on ma się czuć dobrze w swoim ubranku ? zarówno tym na co dzień, jak i do szkoły czy na inne ważne okazje.

I na zakończenie jedna cenna rada: pamiętajmy, żeby kupując odzież dla dziecka, nie kierować się jedynie jego ceną. Nawet jeśli jest to tak zwana PROMOCJA czy WYPRZEDAŻ. Dokładnie sprawdźmy najpierw rozmiar oraz pomyślmy o tym, co naprawdę lubi nasza pociecha.

—-

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez markę KAAN Ubrania dla dzieci która specjalizującej się w produkcji oraz sprzedaży odzieży dziecięcej…

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *