Okrywanie maluszka, co wybrać?

Młodzi rodzice bardzo często zadają sobie pytanie, czym okryć swoje dziecko? Odpowiedź nie jest prosta, ponieważ o ile do tej pory idealnie sprawdzała się kołderka, o tyle teraz stosowane są częściej śpiworki dla dzieci.

Są dużo bardziej wygodne, bezpieczne a przy tym relatywnie niedrogie.

Dlatego też warto poznać zalety i wady tych dwóch rozwiązań, by móc samodzielnie podjąć decyzję, co do sposobu okrywania malucha.

Wybór sposobu okrycia powinien być również dopasowany do preferencji dziecka. Już niemowlęta potrafią pokazać ulubiony sposób spania, albo w ciasno owiniętym śpiworku, kocyku, albo też luźno, z dużą dozą przestrzeni. Jedne też śpią spokojnie, inne się wiercą, także dobór metody okrycia powinien być podyktowany kilkoma względami.

Kołderka jest dobrym rozwiązaniem dla dzieci, które śpią spokojnie. Nie wszystkie jednak je akceptują, dlatego też to właśnie śpiworki dla dzieci są częściej wybieranym rozwiązaniem. Śpiworki dedykowane są dla dzieci śpiących niespokojnie, rozkopujących w nocy. Zdecydowanym plusem tego rozwiązania jest to, że dziecko cały czas jest przykryte i nie marznie. Śpiworek jest tak skonstruowany (ma kształt kamizelki), że nie można na ciągnąć je na główkę, dzięki czemu dziecko nie zrobi sobie krzywdy.

W przypadku kołderki występuje takie zagrożenie, dziecko może ją sobie naciągnąć na główkę. Ponadto uniemożliwia dziecku obrócenie się na brzuszek, co jest dobrym rozwiązaniem w przypadku dzieci nie umiejących zbyt dobrze unosić główki. Położne zgodnie twierdzą, że kołderki można stosować, ale tylko w przypadku dzieci powyżej pierwszego roku życia.

Dobierając śpiworek należy zwrócić również uwagę na porę roku. Lżejsze śpiworki są zazwyczaj stosowane w sezonie grzewczym, kiedy w mieszkaniu jest wystarczająco ciepło. W momencie, gdy jest możliwość przykręcenia kaloryfera, należy wybrać nieco cieplejszy śpiworek. Wybierając produkt, należy zdecydować się na nieco większy ? starczy wówczas na dłużej. Nie można jednak przesadzić, jeśli będzie za duży, maluszkowi będzie niewygodnie.

Zdecydowanie najlepszym produktem będzie śpiworek rozpinany na całej długości, który umożliwi między innymi zmianę pieluszki bez budzenia maluszka a także ułożenie do snu śpiącego dziecka.

Śpiworki znajdziemy w dobrych sklepach z artykułami dla dziecka. Śpiworki dostosowane do wzrostu i wieku malucha. Zawsze też można zamówić produkt przez Internet, szczególnie, że rozmiary zawsze podane są przy produkcie. Ceny w sklepach internetowych są zawsze bardziej atrakcyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *