Pierwsza pościel dla dziecka

0

Gdy w naszej rodzinie ma się pojawić mały człowiek, z ogromną radością oddajemy się zakupowi rozmaitych rzeczy dla niego. Choć ubranka i inne gadżety są bardzo słodkie i ciekawie się je kupuje, to jednak głównie nasza uwaga powinna być skupiona na rzeczach najistotniejszych, na przykład takich jak pościel dla dziecka.

Dziś na rynku wybór jest ogromny i właściwie możemy bez problemu wybrać nie tylko wzór, ale również wielkość i wypełnienie pierwszej samodzielnej, dziecięcej pościeli.

Najistotniejszą chyba rzeczą, gdy w grę wchodzą pościele dla dzieci, jest odpowiednie dopasowanie ich wielkości.

Najpierw, zanim zdecydujemy się na zakup, powinniśmy znać rozmiary łóżeczka. Dzięki temu bez żadnego kłopotu wybierzemy pościel takiej wielkości, która będzie idealnie pasować do kroju łóżeczka. Jest to bardzo istotne, ponieważ w skład pościeli dla dzieci wchodzi nie tylko płaska poduszka oraz kołderka, ale również obicie na materac oraz zabezpieczenie na szczebelki. Takie zabezpieczenie powinno biec równo przez całą długość i szerokość łóżeczka. Choć na początku wydaje się to nieistotne, to jednak z czasem dzieci zaczynają coraz bardziej eksplorować łóżeczko, a wtedy miękkie obicie na szczebelkach zapobiegnie niemiłym i bolesnym uderzeniom w nie.

Drugą kwestią jest odpowiedni wybór materiału chodzi tu zarówno o materiał wierzchni, jak również wypełnienie. Dziś pościele dla dzieci mają najróżniejszą formę, wypełnienie i materiał. Zanim zdecydujemy się na coś, co zachwyci nas cenowo albo wizualnie, zastanówmy się nad stroną praktyczną. Odpowiednia pościel dziecięca jest przede wszystkim miła i naturalna dla skóry dziecka, która przez pierwsze miesiące jest bardzo delikatna. To powoduje, że właściwa będzie pościel obita naturalnymi tkaninami, takimi jak wysokogatunkowa satyna czy bawełna.

Co więcej, całość musi dać się łatwo uprać – jeśli kupujemy kilka poszewek na zmianę, warto wziąć pod uwagę temperaturę ich prania, która powinna wynosić 60 stopni. Zazwyczaj pościele dla dzieci mają odpowiednie wypełnienie antyalergiczne, stworzone ze specjalnego włókna chroniącego przed atakiem alergii. Jest to również bardzo praktyczne rozwiązanie, bo taką pościel wrzucimy całą do pralki i upierzemy w wysokiej temperaturze.

Nie warto decydować się na wypełnienie z pierza, bo może ono nie tylko wychodzić przez pościel i kłuć dziecko, ale również powodować rozmaite uczulenia.

Choć wybór wzornictwa pościeli dla dzieci stoi na samym końcu, to jednak różnorodność tych produktów jest tak ogromna, że każdy będzie w stanie znaleźć coś właściwego do swojego gustu. Pościel może być gładka, jednokolorowa, albo wzorzysta – w tym ostatnim przypadku lepiej jednak wybierać kolory pastelowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *