Pierwsze gry pamięciowe dla malucha – dlaczego warto je mieć?

Trening pamięci to bardzo ważny element w rozwoju każdego malucha.

Dobra pamięć przydaje się we wszystkich dziedzinach naszego życia, a w początkowych etapach edukacji jest szczególnie istotna. Dzięki niej maluch szybciej przyswaja sobie nowe umiejętności i wiadomości, co sprawia mu mnóstwo satysfakcji.

Najlepszej efekty przynosi trening pamięci połączony z wesołą zabawą- z tego powodu w każdym dziecięcym pokoju powinny znajdować się gry pamięciowe. Możesz podsunąć dziecku na przykład memory z postaciami z jego ulubionej kreskówki, czy innym ciekawym wzorem. Poszukując kolejnych par wśród klocków odwróconych do góry nogami, dziecko będzie musiało wykazać się koncentracją i zdolnością zapamiętywania.

Gra stanie się jeszcze ciekawsza, jeśli maluch będzie mógł rywalizować ze swoimi rówieśnikami, czy rodzeństwem. Do dyspozycji dzieci i rodziców jest także bogaty wybór gier komputerowych, które wspomagają ćwiczenie pamięci. Zadaniem dziecka może być na przykład odtwarzanie kolejnych sekwencji kolorów, czy liczb, które z czasem stają się coraz dłuższe i bardziej skomplikowane.

Warto zdawać sobie sprawę, że pamięć można ćwiczyć także bez użycia żadnych dodatkowych akcesoriów. Zadając dziecku zagadki albo ucząc je krótkich wierszyków, pobudzasz rozwój jego umysłu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *