Place zabaw drewniane dla dzieci

O tym, jak ważne jest w domu miejsce zabaw dla dzieci, wiedzą szczególnie Ci rodzice, których pociechy są wyjątkowo aktywne i mogłyby wymyślać całymi dniami różne psoty.

Nie bez powodu mówi się, że dziecko znudzone, to dziecko które zaczyna kombinować, a tego na pewno większość dorosłych wolałaby uniknąć. Kluczem do znalezienia równowagi między aktywnością dziecka, a umiejętnością ciekawego zorganizowania mu czasu, jest taki dobór atrakcji, zabaw i inspiracji, by pociecha sama mogła sobie z ich pomocą wypełnić cały dzień.

Co ciekawe, wcale nie chodzi tu o podsuwanie dzieciom setek zabawek, którymi nie zdążą się nacieszyć, bo co chwilę będą sięgały po nowe. O wiele większe znaczenie mają natomiast pomysły na takie zabawy ruchowe, które zajmą im czas i sprawią, że będzie one spędzony kreatywnie i to w czterech bezpiecznych, domowych ścianach.

Nie każdy jest szczęśliwym posiadaczem domu czy dużego mieszkania, gdzie w pokoju dzieci jest wystarczająco dużo miejsca na dołożenie dodatkowych elementów mających służyć zabawie poprzez ruch. Naprzeciw właścicielom niewielkich przestrzeni wyszła firma Figelo https://www.figelo.com/ produkująca bardzo atrakcyjne dla maluchów drewniane place zabaw nadające się do wnętrz i co ważne w różnych rozmiarach, również takich, które nie zabierają zbyt wiele przestrzeni tak cennej w małych mieszkaniach.

Najważniejszymi cechami poszczególnych zestawów do zabawy jest możliwość ich łatwej rozbudowy, dzięki czemu zestawy dosłownie rosną wraz z dziećmi. Oprócz bezpiecznych huśtawek dla maluszków w zestawach Figelo dzieci odnajdą popularne drabinki, zjeżdżalnie, a nawet mini ścianki wspinaczkowe. Modułowe ścianki wspinaczkowe można zamówić osobno dostosowując je do ilości wolnego miejsca na ścianie pokoju – taki zestaw świetnie urozmaici czas spędzany w domu starszemu dziecku, a także poprawi jego kondycję fizyczną.

Drewniane zestawy trzeba traktować nie tylko jako urozmaicenie zabaw, ale przede wszystkim jako zestawy do ćwiczeń i podnoszenia sprawności organizmu dziecka bez wychodzenia z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *