Pojemna torebka mamy, czyli jak zmieścić niemożliwe!

Lista niezbędnych rzeczy, które powinna mieć przy sobie każda mama zdaje się ciągnąć w nieskończoność…

Niestety, nawet najbardziej pojemne torebki w pewnym momencie strajkują i zaczynają po prostu pękać w szwach.

Jak sobie radzić w takiej sytuacji?

Podstawa to odpowiedni wybór torebki.

Wybieramy torebkę dla mamy

Na co dzień powinnyśmy raczej zrezygnować z eleganckich kopertówek. Wprawdzie prezentują się bardzo stylowo, jednak ich walory praktyczne pozostawiają wiele do życzenia.

Dobra torba dla mamy powinna być na tyle duża, by swobodnie mieściła format A4. Najlepiej jeśli będzie wykonana z dobrego jakościowo, nieprzemakalnego materiału. Wewnątrz powinny znajdować się przegródki, ułatwiające utrzymanie porządku. Najważniejsze są niewielkie kieszonki zapinane na suwak, w których możemy przechowywać portfel i telefon tak, by mieć je zawsze pod ręką.

Nie ma nic bardziej irytującego niż szukanie dzwoniącego telefonu w przepastnej torbie, pełnej dziecięcych drobiazgów. Odpowiedni dobór torby zapobiegnie takim sytuacjom.

Duże znaczenie ma też odpowiednie zapakowanie torby.

Zastanówmy się, co musimy zabrać ze sobą na spacer, a co do lekarza. W ten sposób unikniemy noszenia zbędnych rzeczy, które zwiększają ciężar torby i zajmują w niej miejsce. Listę niezbędnych drobiazgów należy redukować do minimum. Jeśli zabawka, to tylko jedna. Jeśli krem, to tylko w niewielkim opakowaniu.

Bardzo praktyczne okazują się też produkty wielofunkcyjne, takie jak na przykład nawilżane chusteczki, którymi można wytrzeć buzię dziecka, ale i umyć ręce, czy usunąć plamę z bluzki.

Autor: Karolina S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *