Pomysłowe gry od 6 lat

Zastanawiasz się nad prezentem dla dziecka? Najlepszym pomysłem są zabawki, które nie tylko dostarczą „pysznej” rozrywki, ale również wspomogą ogólny rozwój malca i jego zainteresowań.

Na sklepowych półkach i w sklepach wirtualnych znajdziemy szereg gier dla dzieci od 6 roku życia pobudzających ich aktywność umysłową i wyobraźnię.

Co poza zabawą dają gry od 6 lat?

Poza zabawą i pobudzaniem wyobraźni gry od 6 lat uczą dobrej rywalizacji i pracy w grupie. Wśród nich znajdują się gry planszowe, logiczne, edukacyjne, zręcznościowe i strategiczne. Co wybrać dla dziecka?

Kupując grę dla malca kierujmy się jego zainteresowaniami, okresem rozwojowym a także kwestiami, z którymi ma problemy. Jeżeli uczeń nie może opanować tabliczki mnożenia i liczenia idealna będzie dla niego IQ 2×2 gra w pary, dzięki której nauczy się w trakcie zabawy mnożenia. Kilkulatek nie może opanować zasad prawidłowej pisowni i z każdego dyktanda przynosi słabe oceny? To z myślą o nim stworzona została gra Ortograficzna Bitwa oraz Lotto ortografia.

 

Malcowi, który uwielbia jeździć na rowerze sprezentuj grę Karta Rowerowa, która nauczy go zasad ruchu drogowego! Nauka czytania będzie przyjemnością z grą Sylaby układanka edukacyjna: wspomaga ona naukę czytania metodą sylabową.

Jeśli kilkulatek to urodzony przedsiębiorca, idealnym upominkiem dla niego będą gry strategiczne jak Duża Poczta polegająca na prowadzeniu „interesów” pocztowych.

 

Wszystkim zainteresowanym podróżami i poznawaniem nowych miejsc spodobają się gry podróżnicze jak Dookoła Świata, dzięki której można odwiedzić najbardziej egzotyczne kraje oraz Memory odkryj świat, a maniacy komputerowi będą zadowoleni z Gry strategicznej IV Star Wars, która dodatkowo rozwija zręczność.

Wybór pomysłowych gier jest naprawdę ogromny i zapewnia rozrywkę dla całej rodziny.
Wystarczy tylko poszukać:)

Autor: Joanna W.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *