Pomysły na karnawałowe przebrania

Styczeń i luty to w większości szkół podstawowych i przedszkoli okres balów karnawałowych. Jeśli i Twoje dziecko niedługo będzie brało udział w takiej zabawie, to już najwyższy czas, by przygotować dla niego odpowiedni kostium. Najprostsze rozwiązanie w takiej sytuacji to wizyta w wypożyczalni kostiumów.

Bogaty wybór strojów dostępnych w tego typu wypożyczalniach zaspokoi nawet najbardziej wygórowane wymagania. Jest jednak kilka trudności.

W okresie zabaw karnawałowych wypożyczalnie są wręcz oblegane przez rodziców, którzy poszukują strojów dla swoich pociech. Może się więc okazać, że kiedy tam dotrzesz nie zostanie już nic ciekawego. Trzeba też zaznaczyć, że usługi wypożyczalni strojów są dosyć drogie.

Jeśli nie stać Cię, by z nich skorzystać lub po prostu nie chcesz wydawać pieniędzy, które mogłabyś zagospodarować w inny sposób, możesz pokusić się o samodzielne przygotowanie kostiumu. Wbrew pozorom nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy nieco kreatywności i dobrych chęci! Najprostsze przebrania wyczarujesz z tego, co masz w domu.

Dziewczynka z pewnością będzie zachwycona kostiumem wróżki. Aby przygotować skrzydełka, wystarczy naciągnąć kolorowe rajstopy na stelaż wykonany z drutu i odpowiednio je ozdobić. Do kompletu możesz zrobić różdżkę, z długiego patyka zwieńczonego gwiazdką.

Propozycja dla chłopca to np. strój krasnoludka. Czerwoną spiczastą czapkę możesz przygotować z kartonu. Brodę wykonasz natomiast z białego futerka. Zamocowana na gumce z pewnością będzie się dobrze prezentować.

Każde dziecko będzie zachwycone również strojem kota. Gotowy ogon i uszy możesz kupić albo przygotować samodzielnie z kawałków futerka w wybranym kolorze. Równie łatwo zrobisz strój tygrysa. Wystarczy okleić pomarańczowe ubranie czarnymi paskami i przygotować uszy na opasce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *