Praca, dziecko i przedszkole

Dla pracujących rodziców istnieje kilka możliwości zapewnienia opieki swojemu dziecku, wśród których można wymienić opiekę nad dzieckiem zapewnioną przez członka rodziny, zatrudnioną opiekunkę albo przedszkole. W sytuacji, gdy jest to osoba z rodziny, bądź zatrudniona opiekunka, nawet w wtedy. gdy dziecko jest chore rodzice mogą iść do pracy.

Jednak, gdy dziecko jest przedszkolakiem wtedy nagła choroba może skutecznie pokrzyżować plany zawodowe rodziców. W wielu sytuacjach jest tak, że rodzice odczuwają z jednej strony niepokój o chore dziecko z drugiej irytację, że muszą odłożyć swoje obowiązki służbowe.

Zwłaszcza jeśli rano, tuż przed wyjściem do pracy i przedszkola okazuje się, że dziecko musi zostać w domu, wiele rodziców odczuwa stres. Jedna z najgorszych rzeczy jaką może zrobić zdenerwowana mama lub tata to zlekceważenie objawów czy też narzekania dziecka na złe samopoczucie i odwiezienie go pomimo wszystko do przedszkola.

Może się okazać, że za parę godzin i tak trzeba będzie jechać w trybie pilnym do przedszkola odebrać dziecko i jeszcze szybciej pędzić z nim do lekarza.

Niestety problemem dla wielu pracujących rodziców jest określenie priorytetów w sytuacji choroby dziecka i ważnych obowiązków służbowych.

Autor: Roma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *