Praca w domu – dla mamy

Jesteś mamą, która opiekuje się dzieckiem i szuka dodatkowego zajęcia?

Chcesz dorobić do domowego budżetu 500, 1000 zł?

Sprawdź, jakie możliwości daje Ci internet i jak możesz je wykorzystać.

 

Szukanie pracy w internecie nie jest proste, zwłaszcza, gdy napotyka się na mnóstwo tak naprawdę fałszywych ofert. Jesteśmy bombardowani mailami, które oferują rzekomo 3000 euro za 15 minut pracy, czy kwoty rzędu 1000 zł za 10 minut wykonywania jakiejś czynności, i w takich sytuacjach musimy wiedzieć, że takie zupełnie odrealnione od rzeczywistości propozycje to nic innego jak kłamstwo. Często ma ono na celu wplątanie nas w nieuczciwe interesy, czy wciągniecie w „zawód” tzw. słupa, który najczęściej kończy w więzieniu. Nie dajmy się też nabrać na zarabianie przez klikanie reklam – większość taki ofert zwyczajnie nie działa.

 

Jakie oferty pracy przez internet powinny wzbudzić nasze zainteresowanie?

Przede wszystkim:

  • Oferty składane przez konkretne firmy, które albo zatrudniają pracowników zdalnie, albo podpisują z nimi tzw. umowy o współpracy. Sprawdź, czy ogłoszeniodawca podaje nazwę swojej firmy, jej właściciela itd.
  • Oferty realne – w internecie osoba bez doświadczenia, ale chcąca się uczyć, czy mająca niewiele czasu, tak jak zajmująca się dzieckiem mama, która chciałaby po prostu dorobić do domowego budżetu, jest w stanie zarobić przy określonym wkładzie pracy 500-1000 zł. Raczej nie więcej. Przynajmniej na początku, gdy się jeszcze uczy.

 

Możliwości

Jeśli jesteś mamą zajmującą się dzieckiem w domu możesz:

  • Założyć bloga (o wychowaniu dziecka, o rodzinie, o oszczędnościach, o Twoich pasjach) i zarabiać np. na wyświetlanych przy nim reklamach, czy na tzw. artykułach sponsorowanych
  • Oferować innym własne usługi wykonywane za pośrednictwem internetu np.:
  1. Pisanie komentarzy na blogach i postów na forach internetowych (z takich usług korzystają najczęściej sklepy internetowe, które chcą się tak zareklamować, i którym zależy na tym, żeby w sieci ?dużo się na ich temat działo:)
  2. Robienie zdjęć (za zdjęcia płacą np. serwisy podróżnicze, hobbystyczne, czy sklepy internetowe)
  3. Pisanie relacji z różnych wydarzeń (jeśli mieszkasz w dużym mieście, pewnie sporo się tam dzieje, a artykuł z dobrymi zdjęciami możesz sprzedać w internecie)
  • Zapisać się do tzw. programów partnerskich, które w zamian za promowanie konkretnych produktów, wypłacają prowizję jeśli ktoś, komu produkt poleciłaś go kupi. Takie produkty możesz reklamować na własnym blogu, FB, na swoich profilach społecznościowych itd. Przykłady dobrych programów partnerskich: Złote Myśli, Propartner, Nutriprofits, itd. – wpisz w google „programy partnerskie” – znajdziesz ich naprawdę wiele.
  • Zostać Niezależnym Partnerem dużych, znanych w Polsce firm, i sprzedawać ich produkty bezpośrednio, lub budować własny zespół osób, z których sprzedaży będziesz co miesiąc dostawać prowizje. Ta forma zarabiania przez internet staje się ostatnio bardzo popularna – ponieważ przy odpowiednim nakładzie pracy pozwala zarobić dużo ponad średnią krajową miesięcznie.

Przykładem takiej firmy jest marka S7 – polskiego multimilionera Daniela Kubacha, który zasady zarabiania w ten sposób tłumaczy osobiście, w każdy poniedziałek o godzinie 20.00 na darmowej prezentacji online. Warto z tej okazji skorzystać, zwłaszcza, że firma zapewnia szkolenia, pomoc liderów i wiele innych rzeczy, które ułatwiają pracę.

 

Jest jeszcze wiele innych możliwości zarabiania przez internet – ale zwykle wymagają one większej wiedzy, pewnego doświadczenia lub – odpowiednich szkoleń „wyższego poziomu”, więc napiszemy o nich innym razem.

Wszystkie w/w opcje dorabiania przez internet mogą jak najbardziej wykorzystać dla siebie te mamy, które zajmując się w domu dzieckiem nie mają czasu na pełny etat czy pracę całkowicie poza domem. Ale mogą poświęcić kilka godzin dziennie, czy tygodniowo, żeby nauczyć się czegoś nowego, a przy tym dorobić do domowego budżetu.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *