Prezenty dla dzieci na Komunię

Dziś kłopotem jest kupno urodzinowego czy świątecznego prezentu dla dziecka, a co dopiero komunijnego.

Kiedyś królowały łańcuszki i zegarki, obecnie nieco zmieniły się trendy i najbardziej pożądanym „upominkiem” u pierwszokomunijnych dzieci jest np. quad. Jak dzisiaj przedstawia się ranking prezentów z tej okazji?

W dalszym ciągu u wielu osób mocno zakorzeniony nurt religijny nie pozwala o sobie zapomnieć. Dlatego częstym prezentem dla dzieci z okazji pierwszej Komunii Świętej jest złoty łańcuszek jako upamiętnienie tego jakże ważnego wydarzenia. Ukoronowaniem zestawu może być malowniczo wydana Biblia, z barwnymi ilustracjami, napisana językiem zrozumiałym dla komunijnych dzieci.

Dziewczynki wielokrotnie dostają również pamiątkową biżuterię, która także stanowi miły akcent podkreślający rangę tego wydarzenia.

Prezenty dla dzieci mogą być bardzo wymyśle, ale również i klasyczne. Jako dowód może stanowić zegarek. Niegdyś dominowały modele wyposażone w melodyjki czy dodatkowe funkcje. Teraz bardziej liczy się jego wygląd. Chłopcy z pewnością pokochają sportowe fasony, podczas gdy dziewczynki upodobają sobie pastelowe delikatne zegarki, dodatkowo ozdobione kryształkami i innymi świecidełkami.

Komunijne prezenty dla dzieci mogą niekiedy przyprawić rodziców czy rodzinę o zawrót głowy. Zwłaszcza wtedy, gdy nasza pociecha życzy sobie jako podarunek z tej okazji laptopa, netbooka czy tablet.

Koszt zakupu takiej pamiątki do najmniejszej nie należy, ale czego się nie zrobi dla uszczęśliwienia własnej pociechy?

O wiele rozsądniejszym pomysłem na komunijny podarunek jest zakup roweru dla smyka, zwłaszcza kiedy wyrasta z dotychczasowego modelu. Takie prezenty dla dzieci były i nadal są cały czas pożądane. Dziś najczęściej wybiera się rowery miejskie, kolarki czy cruisery, jednak kwestię dotyczącą indywidualnego modelu warto skonsultować z rodzicami lub obdarowywanym, gdyż gusta wielu dzieci mogą być różne.

A szkoda wydawać pieniądze na coś, co nie spodoba się dziecku, zwłaszcza że koszt jego zakupu do najmniejszych nie należy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *