Przygotowanie wyprawki dla nowonarodzonego dziecka

Chyba wszystkie pary spodziewające się dziecka wiedzą, jak ważne jest odpowiednio wczesne przygotowanie tak zwanej wyprawki. W jej skład wchodzi wszystko to, co konieczne będzie podczas pierwszych miesięcy życia dziecka. Trzeba pamiętać o tym, że z chwilą pojawienia się maleństwa na świecie może po prostu nie być czasu na to, by spokojnie zrobić zakupy.

Dlatego specjaliści radzą, by mniej więcej w okresie siódmego czy ósmego miesiąca ciąży zadbać o zakup odpowiednich ubranek, sprzętów czy kosmetyków.

Wybór pierwszych kosmetyków

 

Szczególnie te ostatnie trzeba wybierać z najwyższą starannością. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele preparatów mustela czy innych firm, które zostały stworzone właśnie z myślą o najmłodszych. Do ich przygotowania użyto wyłącznie najwyższej jakości delikatnych składników, które mają właściwości łagodzące i hipoalergiczne. Jest to bardzo ważne, ponieważ skóra noworodka jest szczególnie narażona na działanie szkodliwych czynników czy po prostu na podrażnienia.

Dlatego w wyprawce powinny znaleźć się przede wszystkim kosmetyki łagodzące i zapewniające kompleksową pielęgnację nowonarodzonego człowieka. Jednak nie należy tu także wybierać tych największych opakowań, jakie są dostępne w aptekach oraz w drogeriach.

Trzeba pamiętać o tym, że nawet najdelikatniejsze kosmetyki mogą wywołać u noworodka reakcje alergiczne.

Dlatego na początku lepiej kupić pojemniczki kremów mustela oraz balsamów czy płynów do kąpieli o mniejszej pojemności. W razie, gdyby okazało się, że dziecko źle na te kosmetyki reaguje będzie można je szybko zmienić na produkty innej firmy nie tracąc przy tym wielu pieniędzy. Bo wiadomo, że w przypadku kosmetyków wysokiej jakości, które zapewniają noworodkom najlepszą ochronę, należy liczyć się z większymi wydatkami. Na kosmetykach tych jednak nie warto oszczędzać wybierając tańsze, ale gorsze i mogące źle wpływać na skórę dziecka preparaty.

Inne elementy wyprawki

Wysokiej jakości powinny być także takie akcesoria jak wózek, fotelik samochodowy oraz ubrania. Te ostatnie powinny być wyprodukowane z naturalnej, najlepiej ekologicznej bawełny.

Przed pierwszym użyciem powinny zostać także wyprane w specjalnym proszku hipoalergicznym, który nie zawiera zbyt drażniących substancji. Te przecież także mogą wywoływać u dziecka reakcje alergiczne i podrażnienia, które dla takiego malucha mogą być bardzo nieprzyjemne i meczące. Z tego powodu każdy zakup akcesoriów pielęgnacyjnych i innych dla małego dziecka należy bardzo dobrze przemyśleć, a nawet skonsultować z lekarzem lub położną.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *