Przyjęcia, zabawy i organizacja imprez dla dzieci

W obliczu zbliżających się urodzin swojej pociechy czy okazji takich jak Dzień Dziecka lub inne uroczystości wymagające szczególnej oprawy, rodzice często stają przed nie lada wyzwaniem.

Jak zorganizować dziecku czas, by mogło takiego dnia i świetnie się bawić, i dobrze ten moment wspominać?

Pomysłów na organizację ciekawej imprezy dla dziecka jest mnóstwo!

Duża część rodziców decyduje się na samodzielne zapewnienie dziecku atrakcji: wspólny piknik, wycieczka na łono natury połączona z kojarzonymi z własnego dzieciństwa „podchodami” czy berkiem mogą być atrakcyjne szczególnie dla aktywnych maluchów, które nie lubią nudy i chętnie angażują się w zabawy z rodzicami.

Gorzej, jeśli dziecko chciałoby ten czas spędzić z rówieśnikami. Kiedyś modne były imprezy domowe, na których rodzice szykowali posiłek, atrakcje i wręcz dwoili się wymyślając zabawy dla małych gości. Dziś, z racji braku czasu i zapracowania często decydujemy się na równie ciekawe imprezy dla dzieci, ale już nieorganizowane pod własnym dachem.

Może to być dzień zabaw w znanej restauracji, zatrudnienie animatora, który sam wybierze miejsce i rozrywki dla maluchów czy modne sale zabaw dla dzieci, które w ofercie urodzinowej mają przygotowane dla milusińskich dziesiątki atrakcji. Przykładowa Sala zabaw Inca Play – w stolicy, ma tutaj do zaproponowania skaczące wieże, pirackie statki zabaw, automaty video, labirynty przygód, oraz rozbudowane strefy malucha, w których mały solenizant może szaleć z przyjaciółmi.

Tego rodzaju sale zabaw są dla rodziców prawdziwym ułatwieniem: prowadzący zajmują się praktycznie wszystkim, od cateringu, atrakcji, konkursów po zakończenie imprezy, a zadaniem rodziców jest jedynie dostarczyć na miejsce dzieciaki.

Warto wiedzieć, że tak rozbudowane sale zabaw czy strefy dzieci są dostępne dziś w większości dużych miast, więc pole wyboru jest tutaj duże. Nieco bardziej problematycznie wygląda ta kwestia w małych miejscowościach – tu często rodzice są zdani na siebie i własną pomysłowość, lub dowiezienie dzieci do miasta, co jednak często wiąże się z dodatkowymi kosztami i nie jest już tak proste jak w przypadku organizowania imprezy na miejscu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *