Siłownia plenerowa – „smaczna” i zdrowa

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu potrafi przywrócić chęć do życia. Doskonale wiedzą o tym dzieci, które na placach zabaw mogłyby spędzać całe dnie. Wszystko jedno, czy mają do dyspozycji pojedyncze huśtawki, czy ogromne systemy w kształcie bajkowych pałaców.

Nie ma znaczenia, czy to ścianka wspinaczkowa, czy przemyślny pająk, na którym trzeba wykazać się poczuciem równowagi i gibkością. Najważniejsze, że człowiek w ruchu i pod chmurką.

Nuda? Nie!

Jeszcze do niedawna jedyną rolą opiekunów rozszalałych na placu zabaw dzieciaków było… czekanie. Siedzenie na ławce w towarzystwie innych czekających. Sporadyczne plotki. Nuda… Na szczęście w przestrzeni publicznej jak grzyby po deszczu wyrastają siłownie plenerowe! Można więc udać się na spacer, malucha ulokować placu zabaw, na którym królują huśtawki, zjeżdżalnie i bujaki, a samemu ulokować się na jednym ze sprzętów zewnętrznej siłowni. Orbitrek czy Hess prest – nie ma znaczenia: bierzemy to na klatę. Może wyszaleć się młody, możemy potrenować i my. Nie pora szukać wymówek: zawsze mieliśmy ochotę uprawiać fitness, wciąż brakowało nam czasu na siłownię.

Teraz mamy niepowtarzalna okazję, aby swoje plany wcielić w życie. Ani siłownia zewnętrzna, ani fitness zewnętrzny nie wymagają do nas modnego stroju czy drogiego karnetu. Z ich dobrodziejstw korzystamy niejako przy okazji: łącząc przyjemne z pożytecznym i… koniecznym (opieka nad dzieckiem). Dla nas to porcja zdrowego wysiłku, dla malucha – lekcja zdrowego trybu życia.

Siłownia pod chmurką

Podglądając ćwiczącego rodzica dziecko nabiera przekonania, że jego ukochane wyposażenie placu zabaw: wszystkie karuzele, bujaki, huśtawki i zjeżdżalnie to tylko początek przygody z aktywnością fizyczną. Kiedy bowiem zakończy się etap fascynacji zabawą na bujanym zwierzaku, można spróbować dorosłej rozrywki: Inter-Play nie po to aranżuje siłownie plenerowe, żeby odciągać rodziców od dzieci, ale po to, by zapewnić im wspólną rozrywkę oraz umożliwić prowadzenie zdrowego trybu życia. Inter-Play łączy, nie dzieli. Twister? Stretch ladder? Leg press machine? Wyposażenie siłowni pod chmurką może być lepsze, niż byłbyś w stanie przypuszczać. Warto sprawdzić, gdzie jest najbliższe takie miejsce i zmienić trasę rutynowych spacerów. Siłownie plenerowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które i tak wychodzą na codzienny spacer, ale dosyć mają jednego rodzaju aktywności fizycznej. Nowoczesne wyposażenie siłowni zewnętrznej działa na wyobraźnię – teraz można pracować nad wybranymi partiami mięśni bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *