Skąd pochodzą nasi przodkowie i gdzie szukać swoich korzeni?

0

Jeszcze kilkanaście lat temu poszukiwania własnych korzeni i próby dowiedzenia się nieco więcej o naszym pochodzeniu, często skazywane były na porażkę. O ile z opowieści babć i dziadków mogliśmy się dowiedzieć o tym, kim byli nasi pradziadkowie, o tyle sięgnięcie pamięcią dalej było już niemal niemożliwe. Co zmieniło się w obecnych czasach i jak dzięki nauce możemy dowiedzieć się o swoim pochodzeniu niemal wszystkiego?

Testy genetyczne – prawdziwa rewolucja

Rozwój nauki, techniki, ale i samej genetyki w ostatnich dekadach był tak duży, że naukowcy poczynili znaczące postępy w przybliżaniu nam naszej historii dzięki specjalistycznym badaniom. To właśnie w genach mamy zakodowane wszystko to, co zbliża nas do przodków, pokazuje kim byli, skąd pochodzili, a nawet czym mogli się zajmować. Wykonując w specjalistycznych laboratoriach test dna na pochodzenie możemy dowiedzieć sie rzeczy, które nie tylko nas zaskoczą, ale i uświadomią cały ciąg historycznych uwarunkowań, jakie wiążą się z naszymi korzeniami. Wiodącym tu laboratorium, do którego warto wybrać się na taki test jest firma 24Genetics.

Jak wygląda test DNA na pochodzenie?

Przede wszystkim jest to najbardziej wszechstronny test umożliwiający nam sięgniecie do bardzo dalekich korzeni, o których nie są nam w stanie opowiedzieć ani dziadkowie ani pradziadkowie. Sięga on wynikami głębiej niż jakikolwiek inny test tego typu robiony na świecie.

Tzw. ancestry dna test wykonywany jest przy zastosowaniu autosomalnego DNA i dostarcza danych od ojca, matki i poprzednich pokoleń, które (uwaga!) sięgają setki, a nawet tysiące lat wcześniej! Takie badanie umożliwia dogłębne poznanie własnej historii i tym samym zrozumienie tego, jacy jesteśmy i jak oraz od kogo kształtowała się cała nasza historia.

Co ważne, raport pochodzenia uzyskany wskutek zrobienia testu można pobrać w wielu językach i np. wysłać rodzinie spoza Polski tak, by również oni mogli zachwycić się własną historią.

To właśnie dzięki genetycznemu postępowi i rozwojowi badań na niespotykaną dotąd skalę, może dowiedzieć się o sobie więcej i nie potrzebujemy do tego opowieści starszych pokoleń (a te, jak wiadomo, choćby z racji słabszej pamięci, mogą być obarczone ryzykiem błędu czy zapomnienia).

Genetyka i testy na pochodzenie nie mylą się nigdy i dają pełny obraz naszej przeszłości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *