Słoneczne spacery z maluchem

Wiosna i lato to niezwykle przyjemne pory roku, jednak trzeba zdawać sobie sprawę z faktu, że niosą one za sobą pewne zagrożenia. To sezon o największym ryzyku złapania kleszczy oraz nabawienia się oparzeń słonecznych. Szczególnie niebezpieczne są one dla małych dzieci, dlatego wybierając się z maluchem na spacer, koniecznie trzeba pamiętać o zastosowaniu preparatów ochronnych.

Przed kleszczami można chronić się poprzez stosowanie specjalistycznych środków odstraszających zarówno te, jak i inne owady. Zwykle są to płyny lub spraye nanoszone na skórę przed wyjściem do lasu czy na tereny trawiaste.

Chcąc chronić się przed oparzeniami słonecznymi, należy stosować środki przeciwsłoneczne. O ile w przypadku osób dorosłych wystarczy używać ich przy ostrym słońcu, o tyle u małych dzieci najlepiej jest stosować je przy każdym wyjściu. Jest to szczególnie istotne u dzieci, dla których są to pierwsze spacery w słońcu.

Skuteczne kosmetyki przeciwsłoneczne można nabyć w dobrych aptekach, takich jak np. cefarm24.pl.

Wybierając preparaty chroniące najmłodszych przed słońcem, trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim powinny to być środki nieuczulające i wyprodukowane specjalnie z myślą o dzieciach. Lepiej nie ryzykować stosowania kosmetyków dla dorosłych, gdy bez problemu można kupić te stworzone dla naszych pociech.

Szukając środków dla niemowląt, warto zwrócić uwagę na kremy i spraye o najwyższym filtrze. U najmłodszych, których skóra jest wyjątkowo delikatna, sprawdzą się kosmetyki o SPF 50 lub SPF 30, jeśli nie jest to upalny dzień. W lecie, gdy planowany spacer może zakończyć się pobytem nad wodą, dobrze jest zaopatrzyć się w preparat wodoodporny. W aptece cefarm24.pl można znaleźć np. wodoodporny balsam do opalania dla dzieci SPF 30 Dax Cosmetics Sun.

Jeśli okaże się, że mimo ostrożności, dziecko opaliło się zbyt mocno albo, gdy nie przewidzimy zmian pogody i nie zastosujemy preparatu przeciwsłonecznego, pomocne będą kosmetyki po opalaniu. Łagodzą one objawy oparzeń słonecznych, dając ukojenie i intensywnie nawilżając skórę.

Dla dzieci polecany jest m.in. balsam po opalaniu Dax Cosmetics Sun lub mleczko Eucerin Sun Kids. Podobnie jak środki chroniące przed słońcem, są to kosmetyki nieuczulające i bardzo delikatne, dzięki czemu idealnie dopasowane do szczególnych wymagań dziecięcej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *