Słownik ortograficzny dla dzieci

Znajomość reguł ortografii bardzo przydaje się wielu z nas w codziennym życiu. Mimo powszechnej dostępności słowników ortograficznych, mało kto korzysta z nich na co dzień, co owocuje coraz to bardziej rażącymi w oczy błędami. Zwyczaj sprawdzania w słowniku słów, z których pisownią mamy problem to bardzo dobry nawyk i warto krzewić go wśród dzieci już od najmłodszych lat.

Ogromnie przydatny okazuje się w tej misji dobrze wydany Słownik ortograficzny dla dzieci. Słownik taki przeznaczony jest dla dzieci uczęszczających do klas I-III szkoły podstawowej. W tym wieku dzieci uczą się czytać i pisać, warto więc dołączyć do tych umiejętności również znajomość zasad polskiej ortografii.

W typowym słowniku znajdziemy ok 2000 różnych haseł wraz z ich odmianą. Dzieci w wieku szkolnym mają bardzo chłonne umysły i szybko się uczą, a jednak przyswojenie sobie zasad ortografii wielu z nim sprawia spore problemy. Słownik to znakomita pomoc w ich nauce, ze względu na formę, w jakiej przedstawia zasady pisowni. Większość z nas jest wzrokowcami i zapamiętuje rzeczy i informacje patrząc na nie. Z tego względu dużą rolę w książkach dla dzieci odgrywa szata graficzna.

Słownik ortograficzny dla dzieci nie zawiedzie nas i w tej kwestii. Wiele haseł wzbogaconych jest o kolorowe, zabawne ilustracje pomagające dzieciom w zapamiętywaniu pisowni trudnych wyrazów, zasad ortografii i wyjątków.

Tego typu pomoc dydaktyczna powinna znaleźć się na biurku naszego dziecka już od początku nauki szkolnej. Jeśli w tak młodym wieku dziecko nauczy się korzystania ze słownika i regularnego sprawdzania pisowni wyrazów, które sprawiają mu problemy, szanse na to, że będzie praktykowało ten dobry zwyczaj w przyszłości są bardzo duże.

W końcu czym skorupka za młodu nasiąknie.., tym na starość trąci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *