Słuchawki wygłuszające – dlaczego i w jakich sytuacjach warto je mieć

Słuchawki wygłuszające dla niemowlaków są tak samo ważne i potrzebne jak słuchawki ochronne dla budowlańców czy pracowników fabryk. Ich wspólny cel jest jeden – ochrona słuchu, który jest obecnie z każdej strony atakowany nadmierną ilością bodźców. Niedojrzały słuch małych dzieci jest szczególnie wrażliwy, dlatego warto zainwestować w słuchawki.

Słuch małego dziecka jest dużo bardziej wrażliwy niż słuch osoby dorosłej. Mało który rodzic lubi przebywać w hałasie, nietrudno więc sobie wyobrazić jak zbyt głośne otoczenie wpływa na maluszki, których zmysły są dużo czulsze. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca, aby poziom hałasu, w którym przebywa dziecko w trakcie dnia nie przekraczał 50 decybeli. Tymczasem już pracujący odkurzacz wytwarza hałas na poziomie około 70 decybeli… Co więc można zrobić? Skoro nadmierny poziom hałasu jest praktycznie nie do uniknięcia, słuch należy chronić w inny sposób. Odpowiedzią są słuchawki wyciszające, np. te produkowane przez EciPeci. Przeczytaj również nasz wywiad z założycielką marki Eci Peci.

Kiedy warto założyć dziecku słuchawki wygłuszające

Tak naprawdę zawsze warto mieć słuchawki wygłuszające pod ręką. Zbyt długie przebywanie dziecka nawet w niezbyt intensywnym hałasie zwiększa prawdopodobieństwo uszkodzenia słuchu niemowlaka. Jak zwykle, lepiej tym ubytkom zapobiegać, niż leczyć wady słuchu. Dlatego słuchawki wygłuszające warto mieć przy sobie nie tylko w trakcie koncertu czy hucznego wesela, na którym jesteśmy z dzieckiem. Słuchawki wyciszające przydadzą się również:

  • na urodzinach, chrzcinach, imieninach i innych rodzinnych imprezach;
  • w kościele;
  • w trakcie zakupów w centrum handlowym;
  • na lotnisku czy w trakcie lotu samolotem;
  • w trakcie domowego remontu;
  • w trakcie domowych porządków (odkurzanie!);
  • gdy obok noworodka bawi się starsze rodzeństwo;
  • gdy w pobliżu ktoś kosi trawę;
  • w każdej sytuacji, w której poziom hałasu może być wysoki lub gdy niski poziom hałasu staje się uciążliwy.

Tutaj znajdziesz wszystkie słuchawki w różnych wersjach kolorystycznych: tutaj.

Jak działają słuchawki wygłuszające Eci Peci?

Słuchawki wygłuszające dla dzieci składają się z wygłuszające go nausznika i elastycznej opaski na rzep. Opaska jest tu kluczem do sukcesu, można ją dopasować do wielkości główki niemowlaka. Zapięcie na rzep sprawia, że delikatna główka dziecka nie jest ściśnięta tak jak w tradycyjnych słuchawkach z pałąkiem. Budowa słuchawek Eci Peci została przemyślana tak, by móc ich bezpiecznie używać nawet w przypadku maluszków. Dziecko mając założone słuchawki ochronne może być na rękach rodzica, w chuście, nosidełku lub wózku. Wszędzie miękki materiał opaski nie będzie uciskał główki czy zachodził na oczka maluszka.

Gdzie w Warszawie kupić lub wypożyczyć słuchawki wygłuszające?

Słuchawki wygłuszające Eci Peci możesz kupić w CarryLove.pl w Warszawie (sklep przy ul. Anielewicza 37) lub on line. Jeśli słuchawki wyciszające są ci potrzebne tylko na rodzinną imprezę czy inną okoliczność, możesz je też w CarryLove.pl wypożyczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *