Spodnie ciążowe dla przyszłej mamy

Ciąża to szczególny okres, w którym należy dbać nie tylko o swoją dietę i odpowiednią ilość odpoczynku.

Ze względu na rosnący brzuch, kobiety muszą również zatroszczyć się o szczególnie przemyślany dobór odzieży.

Ważne jest, aby wszystkie ubrania były na tyle luźne, by nie uciskały brzucha i nie mogły powodować jakiegokolwiek dyskomfortu odczuwalnego przez maluszka.

Jednocześnie, powinny być wygodne dla samej mamy. Choć bluzki i koszulki nie stanowią większego problemu, kłopot pojawia się, gdy chcemy wybrać spodnie ciążowe. Najlepsze są zwykle spodnie bezszwowe, które nie uwierają ciała w żadnym miejscu. Gumki muszą być wszyte w odpowiednich miejscach, żeby nie powodowały ucisku bez względu na to, jaką przyjmie się pozycję.

Im będą szersze, tym lepiej pozwolą dopasować strój do ciała. Najwygodniejsze są te, w których guma całkowicie otacza w pasie.

Niemniej jednak, popularne są również spodnie ciążowe, w których jest ona umieszczona jedynie przy biodrach. Wszyte u góry spodni pasy, które okalają ciało powinny być regulowane tak, żeby można było je regularnie poszerzać, dopasowując do rosnącego brzuszka.

Poza tym, że pozwalają one na zmianę rozmiaru, to dają także ulgę, usztywniając nieco brzuch. W rezultacie, odczuwalny przez przyszłą mamę ciężar jest odrobinę mniejszy.

Przy prawidłowo dobranych spodniach, nawet w zaawansowanej ciąży nie trzeba rezygnować z codziennej aktywności życiowej, ponieważ dobrze utrzymany brzuch nie utrudnia wykonywania najprostszych czynności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *