Sposoby na zabawę z dzieckiem w domu

Są dni, kiedy pogoda nas nie rozpieszcza. Zwłaszcza jesienią dni są ciemne, ponure. Wówczas dzieci domagają się oglądania telewizora czy grania w gry komputerowe.

Sposoby na udaną zabawę

Spędzanie wolnego czasu przez dziecko przed telewizorem nie jest niczym złym, o ile nie zdarza się zbyt często. Niekiedy to jest dobry sposób na to, aby dziecko się czymś zajęło, kiedy mamy coś ważnego do zrobienia. Pamiętaj jednak, że dzieci nie powinny spędzać więcej czasu przez komputerem niż 30 minut dziennie. Proponujemy alternatywy spędzania czasu z dziećmi. Zabawa musi być przede wszystkim ciekawa i kreatywna.

Malowanie

Zbliżają się urodziny cioci? Za pasem Dzień Dziadka i Dzień Babci? Zróbcie razem laurkę. Użyj kolorowego papieru, gazet, zdjęć, naklejek, nożyczek i oczywiście wyobraźni. Tak przygotowana pocztówka, laurka, kolaż z pewnością ucieszy nie tylko obdarowanego, ale również przyniesie satysfakcję maluchowi.

Dom z kartonu

Na pewno masz w domu niepotrzebne kartony. Przydadzą się do wybudowania domku dla lalek. Idealne będą te po telewizorze albo innych sprzętach gospodarstwa domowego. Wytnijcie otwory na okna i drzwi, skonstruujcie dach, a na koniec wszystko pomalujcie farbą. Taka zabawka cieszy jeszcze bardziej, jeśli wykona się ją samodzielnie.

Poczytajcie książkę

Jeśli Twoje dziecko nie potrafi jeszcze czytać, Ty możesz to zrobić. Znajdźcie książkę, która zainteresuje malucha. Mogą to być opowieści o zwierzętach, samochodach, księżniczkach itp. Dzięki temu Twoje dziecko pozna nowe słowa, nauczy się rozpoznawać poszczególne postacie, a gdy jest starsze – pozna literki. Z czasem zacznie je odpowiednio składać i nauczy się czytać.

Klocki Lego

Zapewne niewiele czasu masz na spędzanie czasu ze swoją pociechą. Koniecznie trzeba to nadrobić. Idealnym sposobem na spędzenie czasu z rodzicami jest układanie klocków Lego. Sklep http://nasze-zabawki.pl/ posiada szeroką ofertę klocków dla dzieci w każdym wieku. Znajdziesz tam również kolekcje, które możesz zbierać, a nawet łączyć z innymi zestawami. Każdy z nich daje nowe możliwości. Ideą klocków jest rozwijanie wyobraźni. Usiądźcie razem przy stole. Może zbudujecie wymarzony dom? Albo skonstruujecie niepowtarzalny statek kosmiczny? Układanie klocków Lego rozwija wyobraźnię, kreatywność. Dzięki teku poznasz swoje dziecko, a może nawet odkryjesz drzemiące w nim talenty? W sklepie znajdziesz wszystkie kolekcje klocków, dostosowane odpowiednio do wieku. Nie zawsze czy Twoje dziecko ma 3, 5 czy może 10 lat. Świetna zabawa murowana!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *