Świąteczne zakupy – na ostatnią chwilę?

Jeśli planujesz kupowanie świątecznych prezentów przez internet, warto zabrać się za to jak najszybciej, zwłaszcza, że czasu zostało niewiele.

Musisz pamiętać o tym, że w okresie przedświątecznym realizacja zamówień może trwać nieco dłużej niż zwykle.

Uwaga na czas realizacji zakupów świątecznych!

Zakup świątecznych upominków w sklepie stacjonarnym zajmuje co najwyżej kilka godzin. W przypadku zakupów w sieci musimy liczyć się z co najmniej kilkudniowym oczekiwaniem na dostawę.

Przed świętami okres też może wydłużyć się nawet do dwóch tygodni, w związku z większą ilością zamówień w sklepach i większym obciążeniem kurierów i poczty.

Im bliżej świąt, tym dłużej może trwać dostawa. Jeśli nie pomyślimy o kupnie prezentów odpowiednio wcześnie, może się okazać, że nie zdążą one dotrzeć do nas na czas.

 

Co robić gdy prezenty nie dojdą na czas?

W takiej sytuacji staniemy przed koniecznością dokupowania brakujących upominków na ostatnią chwilę lub też tłumaczenia bliskim, dlaczego ich prezenty nie znalazły się pod choinką. I jedno i drugie rozwiązanie jest bardzo kłopotliwe i stresujące, dlatego warto oszczędzić sobie takich sytuacji.

Zrobienie świątecznych zakupów z wyprzedzeniem daje nam także szansę na wymianę towaru,

gdyby okazało się, że dostarczone produkty są uszkodzone lub nie odpowiadają opisowi umieszczonemu na stronie.

Gdyby prezent okazał się nietrafiony, możemy też pomyśleć o kupnie czegoś innego. Jeśli złożymy zamówienia w internetowych sklepach odpowiednio wcześnie, oszczędzimy sobie wielu niepotrzebnych nerwów.

Dzięki temu będziemy mogli spokojnie skupić się na przygotowaniach do świąt, czy na zimowych spacerach z dziećmi, zamiast nerwowo wyglądać na kuriera czy listonosza, który ma przynieść nasze paczki.

 

Autor: Karolina S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *