Telewizory Samsung QLED – wszystko, co najnowsze

Seria najnowszych telewizorów Samsung z matrycą wykonaną w technologii QLED zebrała pozytywne recenzje uznanych światowych ekspertów. Czym charakteryzują się nowe urządzenia koreańskiego producenta?

Przełomowa technologia Quantum Dot sprawia, że najnowsze telewizory Samsung są w stanie wyświetlić ponad miliard odcieni barw o stuprocentowym natężeniu. Ma to gwarantować kolory żywe jak w naturze. Co więcej, najnowsze telewizory QLED Samsung zapewniają świetny obraz niezależnie od oświetlenia w pomieszczeniu. Quantum Dot to opracowana przez Samsunga technologia kropek kwantowych – nanocząsteczek.

Technologia Q Contrast zapewnia głęboką czerń wyświetlanego ekranu i minimalizuje wpływ światła zewnętrznego na jakość tego, co oglądamy na telewizorze.

Technologia Q HDR sprawia, że obraz ma wysoki kontrast i jasność, dzięki czemu jego zakres tonalny jest szeroki. W efekcie niezależnie od tego, czy sceny są jasne, czy ciemne, zobaczymy na ekranie wszystkie szczegóły obrazu. Oprócz tego jakość obrazu poprawia technologia HDR 10+, która analizuje obrazy scena po scenie i na bieżącą optymalizuje, dzięki czemu kolory są żywe, a kontrasty głębokie.

Za wyświetlanym obrazem i jego procesowaniem stoi Q Engine – to procesor, który analizuje i podnosi jakość scen poprzez regulację poziomu kontrastu, odwzorowania kolorów i ilości detali.

Rozwiązaniem, które sprawi, że wnętrze z telewizorem QLED będzie się świetnie prezentowało, jest Tryb Ambient. Zamienia ono wyłączony telewizor, będący dużą czarną plamą na ścianie, na coś znacznie ciekawszego. Po zrobieniu zdjęć otoczenia smartfonem i przekazaniu ich do telewizora urządzenie samo dobierze kolorystkę grafik wyświetlanych na ekranie, tak by maksymalnie wtopić się w otoczenie. Ale w trybie Ambient można też najnowsze telewizory QLED ustawić tak, by wyświetlały zdjęcia z naszego smartfona, powiadomienia, prognozę pogody czy wiadomości.

Samsung opracował pilota One Remote, który – jak nazwa wskazuje – ma obsłużyć wszystkie domowe urządzenia, a nie tylko telewizor. One Remote może więc posłużyć do sterowania konsolą, odtwarzaczem Blu-ray lub tunerem telewizji.

Matryce telewizorów organicznych ulegają wraz z ich użyciem procesowi wypalenia, co oznacza, że element obecny długo na ekranie może zostać na nim utrwalony. Może to być np. logo często oglądanej stacji telewizyjnej. Według badań niemieckiego laboratorium badawczego Connect Testlab najnowsze telewizory Samsung QLED 2018 są wytrzymałe i nie występuje w nich efekt wypalenia. Koreański producent otrzymał odpowiedni certyfikat.

Najnowsze telewizory Samsung QLED 2018 posiadają minimalny input lag, co oznacza, że szybkie i dynamiczne gry prezentują się na nich bez smużenia, co z pewnością ucieszy osoby, które podłączają do telewizora konsole do gier.

Z kolei rozwiązanie SmartThings umożliwia połączenie inteligentnych urządzeń, które mamy z domu, i kontrolowanie ich oraz otrzymywanie powiadomień na ekranie telewizora. Dotyczy to smartfonów, pralek czy lodówek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *