Termometr bezdotykowy: dobry dla malucha?

Małe dzieci są mniej odporne na choroby niż osoby dorosłe, a to oznacza, że znacznie bardziej należy dbać o stan ich zdrowia.

W efekcie, rodzice dość często sprawdzają temperaturę ich ciała, by upewnić się, że wszystko jest w porządku. Niestety, dzieci nie przepadają za termometrem, który trzeba trzymać przez dłuższy czas, nie wyciągając go spod pachy…

Jak zastąpić zwykły termometr? I czym?

Najlepszym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest zastosowanie termometru bezdotykowego.

Termometry bezdotykowe działają, dzięki podczerwieni. Aby sprawdzić przy ich użyciu temperaturę ciała, wystarczy przyłożyć włączone urządzenie do skroni dziecka. Większość termometrów tego rodzaju nadaje się także do mierzenia temperatury wody czy mleka. Aby cały pomiar przebiegł prawidłowo, należ jedynie ustawić odpowiednią opcję.

Chcąc zmierzyć temperaturę ciała, musi to być funkcja „ciało”.

Termometry bezdotykowe najbardziej sprawdzają się przy niemowlętach, które są zbyt niecierpliwe, by wytrzymać w trakcie mierzenia temperatury klasycznymi metodami. Poza tym, podczas choroby są zwykle bardziej marudne i nerwowe, więc mierzenie temperatury staje się dla nich dodatkowym stresem.

Także przy dzieciach starszych jest to świetna metoda na szybkie sprawdzenie temperatury, bez pilnowania, czy dziecko prawidłowo trzyma termometr.

Poza tym, wynik przy takim pomiarze uzyskiwany jest znacznie szybciej, a dodatkowo, przedstawiany może być zarówno w formie napisu na termometrze, jak i dźwięku, jaki wydaje z siebie przy podwyższonej temperaturze.

 

Autor: Sonia S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *