Ubiór dla malucha po wyjściu ze szpitala

Do szpitala koniecznie trzeba przygotować wyprawkę dla nowo narodzonego malucha.

Także starsze dziecko to konieczność przygotowania malucha na zmianę środowiska, ze szpitalnego, na środowiska zewnętrzne, które może przywitać go rozmaitością pod względem warunków atmosferycznych.

Wyprawka odzieżowa dla nowonarodzonego

Ogólna zasada to oczywiście zaopatrzenie w ubiór, który będzie dostosowany do panującej na zewnątrz pogody. Drugą kwestią jest zapakowanie takich elementów ubioru dla swojego maluszka, które będą cieplejsze niż te, na które nowonarodzona pociecha mogła liczyć w szpitalu.

Na cztery pory roku

W sezonie wiosennym i jesiennym, kiedy to pogoda niekoniecznie rozpieszcza, ale i nie zaskakuje skrajnymi warunkami atmosferycznymi, z powodzeniem można postawić na welurowy lub polarowy dresik bądź też śpiworek. Do tego koniecznie cieplejsza czapeczka, która zakryje również uszy dziecka. Latem sprawdzi się dodatkowy bawełniany pajacyk. Także czapeczka, ale tym razem nieco cieńsza. Liczy się zapewnienie komfortu termicznego lecz w taki sposób, aby maluch nie zmarzł, ale i nie zaczął się przegrzewać. Zima, jaka by nie była, będzie dla nas oznaczać konieczność zaopatrzenia swojej wyprawki w kombinezon zimowy bądź śpiworek. Uwagę warto zwrócić na to, by posiadał rozcięcie w kroku. Wykluczy to konieczność rozbierania dziecka do usadawiania go w foteliku samochodowym. Do tego obowiązkowo ciepła czapeczka, która zakryje uszy dziecka.

Pogoda, a wyprawka

Choć pogodę w pewnym stopniu jesteśmy w stanie przewidzieć, a uściślając robią to za nas meteorolodzy, to jednak w 100% nie jesteśmy w stanie naszykować się na pogodę, która niejednokrotnie potrafi zaskoczyć. Na taką okoliczność warto w swojej wyprawce zadbać o dodatkowy kocyk, którym okryjemy malucha, jeśli się okaże, że ubranko jest niedostosowane do aktualnie panującej pogody.

Ubrania dla starszych dzieci

Dzieci starsze, które z jakiegokolwiek powodu trafiają w swoim jeszcze krótkim życiu do szpitala, także należy odpowiednio przygotować na wyjście ze szpitala. Gorsza odporność i osłabiony organizm plus niekorzystne warunki atmosferyczne i niedostosowana odzież, to prosta droga to kolejnych problemów zdrowotnych. Im starsze dziecko, tym prościej zadbać o jego komfort termiczny, bowiem nieco większa pociecha będzie w stanie określić, czy jest jej ciepło, czy też może zimo. Warto stosować się do ogólnej zasady, żeby dziecko ubierać tak samo, jak siebie, dokładając do tego jedną warstwę odzieży.

Zakupy na szpitalną wyprawkę

Taka wyprawka dla niemowlaka, który znajduje się w szpitalu, oferowana jest nam przez niejeden sklep internetowy z ubraniami. Z powodzeniem w każdy z uprzednio wymienionych elementów zaopatrzymy się w sklepie Kiddostate.pl. Wybór w tym sklepie to gwarancja zapewnienia maluchom w różnym wieku komfortu termicznego i wygody, gdy wreszcie będą opuszczać szpitalne progi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *