Ubranka z bawełny organicznej dla dzieci – czy są lepsze niż te ze standardowych

Każdy rodzić pragnie, aby dziecko otrzymało wszystko, co najlepsze. Powszechnie sprawdzamy m.in. skład pożywienia, a równocześnie większość z nas nie jest świadoma jak duży wpływ na zdrowie może mieć rodzaj i pochodzenie odzienia. Dotyczy to m.in. jednego z najpopularniejszych włókien, jakim jest bawełna.

Bawełna bawełnie nierówna

Tak samo, jak w przypadku innych kategorii produktów również pochodzenie bawełny ma kluczowe znaczenie. Chociaż powszechnie przyjmuje się, że bawełna jest najlepszym materiałem na dziecięcą odzież to jest to jedynie część prawdy.

Większość ubrań dziecięcych została wykonana z bawełny, która w czasie wegetacji miała ciągły wpływ z pestycydami oraz herbicydami. Następnie włókna, które mają posłużyć do produkcji ubrań poddawane są silnej obróbce chemicznej. W przypadku dzieci tego rodzaju ubrania mogą bezpośrednio przyczynić się do powstania:

– alergii,
– podrażnień skóry,
– zaburzeń działania układu immunologicznego, hormonalnego i
reprodukcyjnego.

Jeżeli chcemy tego uniknąć zawsze powinniśmy wybierać ubranka z bawełny organicznej, której włókna nie miały styczności ze środkami chemicznymi zarówno w czasie wzrostu rośliny, jak i tworzenia materiału. Tego rodzaju bezpieczne dla dzieci ubranka z bawełny organicznej możemy odnaleźć m.in. na bobishop.pl.

Wpływ bawełny na zdrowie

Bawełna organiczna to idealne rozwiązanie dla każdego dziecka. Bez wątpienia ten prawdziwe naturalny materiał można określić mianem drugiej skóry. To znaczy, że charakteryzuje się on przepuszczalnością zarówno wilgoci, jak i powietrza. Dzięki temu dziecięca skóra może swobodnie oddychać.

W dodatku jest materiałem niezwykle przyjemnym w dotyku, który delikatnie otula skórę zapewniając dziecku ciepło i poczucie komfortu. Jako że ubranka z bawełny naturalnej nie zawierają alergenów są one najsłuszniejszym wyborem dla dzieci z alergiami oraz skłonnościami do problemów skórnych m.in. atopowego zapalenia skóry.

Wysoka jakość

Ubranka z bawełny organicznej charakteryzują się wysoką jakością. Włókna nie są poddawane obróbce chemicznej, dzięki czemu nie są osłabione, a samo ich tkanie opiera się o metodę gęstych splotów. Oznacza to, że odzież nie ulega łatwemu przetarciu lub rozdarciu w czasie prania.

Odzież może być wielokrotnie czyszczona przy zachowaniu podstawowych środków ostrożności bez obawy o zniszczenie. Jeżeli więc zależy nam na realnej oszczędności powinniśmy nabyć ubranka, które być może są nieco droższe, ale z pewnością dużo wytrzymalsze a co najważniejsze odpowiednie dla delikatnej skóry naszego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *