Używane ubranka dla dzieci: modne, tanie i w sieci

Coraz więcej mam zaczyna dostrzegać zalety kupowania dla swoich pociech odzieży używanej: bluzy, kurtki, koszulki, spodenki, obuwie a nawet szaliki i czapki: w cenach od kilku złotych, dobrej jakości, często niemal niezniszczone.

To pozwala rodzicom modnie ubrać smyka nawet wtedy, gdy nie stać ich na drogie ubranka z firmowych sklepów.

Używana odzież dla dzieci: zalety

Niekwestionowaną zaletą używanych ubranek dla dzieci jest oczywiście ich cena. Bluza za 9 zł, T-shirt i modne rampersy za 12, jeansowa sukienka za 15 – to tylko niektóre z cen, które można znaleźć w popularnych internetowych sklepach z ubrankami z drugiej ręki. W porównaniu z kilkukrotnie wyższymi cenami ubranek w markowych sklepach – okazja jest naprawdę spora. Jeśli wziąć pod uwagę niskie pensje wielu z nas i ogromne koszty jakie ciągnie za sobą wychowanie dziecka, to wybór używanej odzieży może się naprawdę okazać oszczędnościowym strzałem w dziesiątkę.

Kolejną zaletą tego rodzaju ubranek jest również ich jakość – w opisach produktów, jakie można poczytać w sklepach widać wyraźnie czy i jak duże ślady używania noszą, a powiększane zdjęcia pozwalają z bliska obejrzeć każdą rzecz przed zakupem. Ubranka posiadają również metki, można więc wygodnie sprawdzić kto jest ich producentem i często okazuje się to firma znana, której nowe ubranko cenowo przyprawia czasem o zawrót głowy. Używane jest tańsze.

Plusem jest również możliwość swobodnego nabycia większej ilości ubranek: na boisko piłkarskie, do parku, na plac zabaw, i wszędzie tam gdzie dzieci się szybko brudzą, i zwyczajnie szkoda by niszczyły na sobie ubranka za 150 zł – skoro mogą za 10 :).

 

Skąd takie ubranka biorą się w sklepach?

To proste: dzieci z nich wyrastają – niektóre szybciej niż można się spodziewać. Mało tego, bardziej zamożni kupują czasem tyle ubranek dla dzieci, że zwyczajnie okazuje się, że zanim dziecko zdąży włożyć każdą z dwudziestu koszulek czy sweterków kupionych przez babcię, to… jest już na dane ubranie za duże. Albo: kilka razy ubierze się go w elegancką kurteczkę, a potem sezon mija, dziecko rośnie – a ubranko już się dla niego nie nadaje.
Takie używane, ale często prawie nowe ubranka trafią do sklepów „z odzieżą z drugiej ręki”, więc warto wykorzystać je ponownie.

 

Gdzie w internecie szukać wyselekcjonowanych ubranek dla dzieci?
Np. w sklepie http://malyelegant.com/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *