W co się bawić kiedy nie ma śniegu?

Tegoroczna zima nie rozpieszcza miłośników białego szaleństwa.

Śniegu jest jak na lekarstwo, a ten który spadnie, rozpuszcza się w ciągu kilku godzin, a w najlepszym przypadku kilku dni.

Nic dziwnego, że dzieci są rozczarowane takim obrotem sprawy…

Wiele z nich liczyło na to, że zimą poszaleją na nartach, sankach, czy łyżwach, tymczasem w obecnych warunkach taka możliwość zupełnie nie wchodzi w grę.

Jakie zabawy można zaproponować dzieciom, by zrekompensować im brak śniegu?

Dobrym pomysłem może okazać się wyciągnięcie starych gier planszowych. Zastanów się, kiedy po raz ostatni grałeś w nie ze swoimi dziećmi? Tymczasem wspólna gra to wspaniała rozrywka dla całej rodziny. W ten sposób spędzicie czas znacznie ciekawiej, niż oglądając po raz kolejny filmy familijne w telewizji.

Kiedy pogoda za oknem nie zachęca do spacerów, dobrym wyjściem może okazać się też wspólna gra na konsoli telewizyjnej.

Współczesne gry wymagają od graczy pełnego zaangażowania, łącznie z wykonywaniem odpowiednich ruchów, rejestrowanych przez kamerę. Grając, można zmęczyć się niemal tak samo, jak w czasie uprawiania prawdziwego sportu.

Po seansie gier, warto wybrać się na spacer i zaczerpnąć nieco świeżego powietrza. Po drodze można testować różne pomysły na zabawę, począwszy od zawodów sportowych, aż po zgadywanki. Ważne, by bawić się w nie razem z dziećmi, zamiast ograniczać się do roli sędziego.

Niebawem można będzie wybrać się też na pierwsze poszukiwania wiosny. Sądząc po pogodzie za oknem, już niebawem będzie można zauważyć jej pierwsze oznaki.

Autor: Karolina S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *