Warsztaty dla dzieci i ich wartość

Nie trzeba być dzieckiem, by wiedzieć, jak dobrze jest się spotykać z innymi rówieśnikami.

Wystarczy stanąć z boku by zobaczyć, jak młodzi ludzie potrafią świetnie porozumieć się ze sobą.

Wyraża się w ten sposób naturalna potrzeba komunikacji społecznej, którą trzeba pielęgnować i odpowiednio kształtować.

Doskonałą okazją do dawania dzieciom dobrych impulsów rozwojowych jest organizacja wspólnych spotkań, choćby takich jak warsztaty dla dzieci czy nawet przyjęcia.

Firma Concordia Design organizator warsztatów skierowanych właśnie do dzieci: https://www.concordiadesign.pl/pl/dla-dzieci/program, podkreśla, że najważniejsze jest dziecko, i nie chodzi tu o to, by bezmyślne słuchać tego, co ma ono do powiedzenia. Trzeba słuchać mądrze, czyli umiejętnie kierować odpowiedziami, by kształtować cechy pozytywne a eliminować to, co zaburza w pewien sposób komunikację społeczną. Dzieci przede wszystkim chcą być ze sobą razem, ale jeśli pozwolimy im spotkać się wokół czegoś fajnego, twórczego, to każde takie spotkanie nabiera zupełnie innego wymiaru.

Kluczem do dobrze zorganizowanych i przeprowadzonych warsztatów dla dzieci nie jest sama tematyka, choć i to jest niezwykle istotne. Ważna jest osoba prowadząca, animator, który staje się niejako kimś to balansuje pomiędzy przyjacielem dziecka a terapeutą, nauczycielem. Jest to trudne zadanie, bo nie można doprowadzić do przeciągnięcia w żadną stroną. Będąc zbyt liberalnym, pozwalając na zbyt luźne kontakty, możemy zatracić tematykę warsztatów. Idąc zbytnio w kierunku przekazania wiedzy, stajemy się nauczycielem.

Warsztaty dla dzieci mogą być bardzo atrakcyjne jeśli dziecko może wyrazić swoją opinię szanując przy okazji podejście innych i samych animatorów. Bardzo dobrym wyjściem jest możliwość przyjrzenia się takim zajęciom, przed podjęciem decyzji. Przyjęcia są skierowane dla dzieci które raczej się znają, natomiast zupełnie nowym wyzwaniem są warsztaty, gdzie czasem rodzą się przyjaźnie między dziećmi ( a nawet rodzicami) które spotykają się tylko podczas takich zajęć, z dala od środowiska przedszkolnego czy szkolnego.

Animatorki z firmy Concordia Design w Poznaniu mają świadomość, że w dziecięcych głowach mogą narodzić się wspaniałe, choć czasem dziwne pomysły. Kreowanie wyobraźni jest niezwykłym zajęciem, dlatego warto korzystać z każdej sposobności, by dziecko mogło doświadczyć takich właśnie przeżyć.

O tym, że spotkania takie są warte uwagi świadczyć mogą nie tylko zadowolone miny uczestników, ale także szybko znikające miejsca podczas zapisów na warsztaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *