Wczasy z dzieckiem

Wczasy to z definicji zorganizowany wyjazd wakacyjny obejmujący zakwaterowanie i wyżywienie. Wyjeżdżając na wczasy z dzieckiem trzeba szczególnie dobrze sprawdzić czy miejsce jest do tego celu odpowiednie. Dziecko na urlopie ma o wiele większe potrzeby i wymagania niż dorosły.

Większość hoteli i pensjonatów chętnie przyjmuje dzieci co nie znaczy, że są na to przygotowane. Właściciele części z nich traktują dzieci tak samo jak dorosłych, nie zapewniając im żadnych rozrywek. Tymczasem dzieci potrzebują czegoś więcej niż dodatkowego łóżka lub przystawki do łóżka w sypialni rodziców. W pensjonacie dla dzieci powinno być dostępne menu dla dzieci. Wiadomo wszak, że najmłodsi goście niezbyt chętnie jedzą potrawy przygotowywane dla dorosłych.

W otoczeniu pensjonatu przydałby się plac zabaw dla dzieci. Może się to wydawać zbędne, ale tylko do pierwszego pochmurnego dnia. Jeśli nie planujemy wakacji w tropikach zawsze trzeba się liczyć z kaprysami pogody. Nie ma żadnej gwarancji, że przez dwa letnie urlopowe tygodnie pogoda nie będzie przypominała tej charakterystycznej dla końca października. Dlatego wybierając się na wakacje z dzieckiem trzeba przewidzieć każdy, nawet czarny scenariusz. Sprawdzenie czy w okolicy, do której się wybieramy, znajdują się alternatywne formy rozrywki nie zajmie dużo czasu a może okazać się istotną informacją gdy zawiedzie plan A, czyli typowo letnie rozrywki plażowe. No właśnie – plażowe. Dzieci uwielbiają wodę, jeśli dorośli chcą mieć udane wakacje powinni zaplanować pobyt nad wodą. Tylko beztroskie chlapanie się w wodzie gwarantuje brak skarg na nudę. Jeśli nigdzie w pobliżu nie ma naturalnego zbiornika wodnego dobrze byłoby, żeby w hotelu był basen, albo przynajmniej niewielki basenik dla dzieci.

Pakując dziecięcy bagaż nie można zapomnieć o ulubionych zabawkach naszej pociechy. Błędem jest założenie, że w nowym miejscu dziecko nie będzie potrzebowało swoich zabawek bo zajmie się lokalnymi atrakcjami. Prawdopodobnie teoria ta sprawdzi się w ciągu dnia, ale bez ulubionej przytulanki dziecko nie zaśnie.

Dzieci świetnie wyczuwają, że na wczasach obowiązują inne reguły niż w domu. Późniejsze chodzenie spać, objadanie się słodyczami czy naciąganie rodziców na kolejną niepotrzebną zabawkę jest normą. Trzeba po prostu o tym pamiętać i pohamować negatywne emocje, wtedy wszyscy będą zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *