Wirtualne wycieczki po muzach i galeriach: dzieci to lubią!

Wizyty w muzeach dla dzieci są zwykle nieciekawe i męczące. Jednym z głównych powodów jest nieumiejętność zachowania powagi.

Maluchy są aktywne, lubią zadawać pytania, a w muzeach to jest niedopuszczalne. To sprawia, że na wstępie pociechy tracą humor i chęć do oglądania. Dlatego rozwiązaniem stają się wirtualne wycieczki po muzeach i najsłynniejszych zabytkach.

Sztuka inaczej – łatwa dla dzieci

 

Sztuka jest dostępna w sieci pod różnymi postaciami. Oficjalne strony muzeów, galerii i zabytków pozwalają nam lepiej je poznać nawet, jeśli nie zobaczymy ich na żywo. Co więcej, poza opisami i zdjęciami, na wielu witrynach znajdują się także opcje wirtualnych wycieczek po obiekcie. To one mogą stać się świetnym pomysłem na zapoznanie dzieci z malarstwem rzeźbą i innymi gałęziami sztuki.

Siedząc przed komputerem i oglądając eksponaty wraz z rodzicami, dzieci mogą się wiercić i śmiać, zadawać mnóstwo pytań, a dorośli mają przy tym pewność, że nikomu to nie przeszkadza i nie trzeba uspokajać pociech. Poza tym, młodzi ludzie zdecydowanie więcej rozumieją, gdy to rodzice tłumaczą im, czym jest dana rzeźba albo co przedstawia obraz – to lepsze, niż czytanie informacji zawieszonych obok dzieła.

Poza tym, wycieczki wirtualne pozwalają wybrać dokładnie te muzea i galerie, które mogą zainteresować dziecko, a nie te, które akurat znajdują się w pobliżu.

Dodatkowo w ten sposób można zwiedzić również te obiekty, których nie mamy możliwości zobaczyć na żywo, ponieważ znajdują się tysiące kilometrów od nas.

Warto dodać, że wirtualne wycieczki po muzeach i galeriach mają jeszcze jedną zaletę. Mianowicie, tutaj można dowiedzieć się o nich znacznie więcej. Nie musimy ograniczać się wyłącznie do notki przy eksponacie. Jeśli dziecku spodoba się jakieś dzieło, starajmy się poszerzać jego wiedzę na jego temat, wyszukując kolejne informacje w sieci.

Część muzeów udostępnia na swoich stronach także konkursy i zabawy dla młodszych odbiorców.

Są one źródłem rozrywki, ale przy okazji utrwalają lub poszerzają wiedzę na temat sztuki.

 

Auto: Sonia S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *