Wycieczka szkolna wcale nie musi być nudna!

Wycieczka szkolna zazwyczaj ma na celu zwiedzanie muzeum czy oglądanie spektakli teatralnych. W zamyśle jest to urozmaicenie tradycyjnych lekcji. Zdarza się jednak tak, że miejsce docelowe bywa dla dzieci na tyle nudne, że przez całą wyprawę zastanawiają się kiedy nauczyciel zabierze je do restauracji z fast foodem. Aby wspólne wyjście zadowoliło nie tylko szkołę, ale również uczniów, warto wybierać spośród miejsc oferujących naukę połączoną z zabawą. Jest to najlepszy sposób na utrwalenie u dzieci nowo nabytych zdolności. Ćwiczenie umysłu przerywane aktywnością fizyczną spodoba się każdemu uczniowi.

Glina inspiracją kreatywnych

Aby uczestnicy wycieczki zapamiętali wyjście na długo, należy im zapewnić nowe, nieznane im do tej pory atrakcje. Taką sztuką, którą uprawia niewielka liczba osób, jest ceramika. Wśród dzieci jest ona ledwo rozpoznawalnym pojęciem – w większości kojarzy się jedynie z wyrabianiem naczyń glinianych. Mało kto miał jednak okazje przekonać się, że może być ona fantastyczną zabawą. Nauka ceramiki rozwija u dzieci zdolności manualne, pobudza ich wyobraźnię i kreatywność. Umysł dziecka jest pełen pomysłów i należy dać mu szansę, aby je realizować – ugniatanie gliny to fantastyczne zajęcie do tego celu. Ceramilandia zapewnia profesjonalne zajęcia pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli. Warsztaty mają na celu poznanie surowca tworzonych rzeźb. Materiał jest odpowiednio dostosowany do wieku, a co za tym idzie, umiejętności. Najmłodsi bowiem mają zbyt mało siły i nie poradzą sobie z ugniataniem dużego kawałka surowca. Zajęcia rozwijają zdolności ruchowe. Lepienie z gliny jest nawet polecane przez terapeutów. Co więcej, uczestnicy rozwijają swój intelekt oraz postrzeganie przestrzenne.

 

Wymarzone miejsce rozrywki

Rozwój zdolności manualnych może być przeplatany z zabawą. Park rozrywki to fantastyczne miejsce, poprawiające sprawność ruchową. W Ceramilandii dzieci będą mogły skorzystać ze zjeżdżalni, bujaków, wiszących mostów, kładek, zamków dmuchanych, trampolin, karuzeli, góry wspinaczkowej, toru przeszkód, labiryntu i wielu innych atrakcji. Kontakt dziecka z nierówną powierzchnią, przeszkody wymagające wspinaczki mają działanie terapeutyczne i kształtują zmysł równowagi. Jest to doskonały zamiennik spędzania czasu przed ekranem komputera. Wspólna zabawa zapewnia także integrację uczniów. Jest to bardzo istotne, gdyż dzieci spędzające czas z rówieśnikami cechują się większymi zdolnościami komunikatywnymi.

Wycieczka szkolna do parku rozrywki przyniesie wiele pozytywnych efektów. Wspólnie spędzony czas sprawi, że dzieci lepiej się zintegrują. Obiekt umożliwia zabawę na wymyślnych konstrukcjach, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo uczestników. Park jest również świetnym miejscem na zorganizowanie przyjęcia urodzinowego. Dodatkowo odwiedzający mogą zakupić wymyślne figury gliniane, przedstawiające zwierzęta lub postacie świąteczne. Będzie to świetna pamiątka oraz oryginalna ozdoba domu lub ogrodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *