Z maluchem pod namiot

Wakacje pod namiotem to świetny pomysł na letnią, rodzinną wyprawę.

Nie dość, że pozwala cieszyć się pięknem natury, zdobyć doświadczenia, o które trudno na co dzień, to dodatkowo stwarzają niepowtarzalną okazję, aby pobyć ze sobą tak naprawdę i sprawdzić się w niecodziennych warunkach i okolicznościach.

Dlaczego warto?

Jest wiele powodów, dla których warto wybrać się z maluchem na kemping. Po pierwsze- wakacje pod namiotem to świetna okazja, aby spędzić kilka dni na łonie przyrody.

Spora porcja ruchu na świeżym powietrzu dobrze wpływa na kondycję fizyczną i psychiczną maluchów i wzmacnia ich układ odpornościowy. Po drugie- wakacje pod namiotem pozwalają rodzinie nacieszyć się sobą, sprawdzić się w nowych, często nieznanych warunkach, poznać się w nowych okolicznościach. A to wzmacnia więź emocjonalną z rodzicami i daje dziecku poczucie pewności i bezpieczeństwa. Po trzecie- nie ma lepszego treningu samodzielności niż biwakowanie.

Wystarczy tylko zachęcić dziecko do aktywności, by pociecha włączyła się w prace biwakowe (np. rozkładanie namiotu, szykowanie posiłków czy przygotowywanie miejsca do spania), zdobyła nowe doświadczenia i wiarę w to, że potrafi.

Wielkie pakowanie

Co może nam się przydać podczas wakacji pod namiotem?

Od czego zacząć wielkie pakowanie? Przede wszystkim od zabrania ze sobą solidnego, wodoodpornego namiotu, śpiworów, karimaty i materaca. Aby mieć absolutną pewność, że pociecha będzie się wysypiać w komfortowych warunkach, zamień zwykły, dmuchany materac na przenośne, nadmuchiwane i bardzo wygodne łóżeczko (np. Luksusowe pierwsze łóżeczko ReadyBed Worlds Apart lub Luksusowe łóżeczko junior ReadyBed Worlds Apart ze sklepu www.babymama.pl). Są komfortowe, łatwe do utrzymania w czystości, szybko się rozkładają- w sam raz na letnie biwakowanie. Zwłaszcza, że łóżeczka są dodatkowo wyposażone w specjalną torbę ułatwiającą transport, pościel i pompkę na baterie.

Namioty, śpiwory i przenośne łóżeczka to niezbędnik biwakowicza. Pakując się, nie zapomnij także o ubraniach (dla dzieci potrzebne będą duże ilości ubranek- najlepiej takich, które szybko schną i łatwo się piorą), wózku, kosmetykach, pieluchach i akcesoriach dla bobasa. Co jeszcze przyda się w czasie rodzinnego biwakowania? Sprzęt, który umożliwia i uprzyjemnia rodzinne kempingowanie (np. parawany, hamaki czy leżaki), wszystko to, co jest potrzebne do przygotowywania posiłków (od kubka i widelca po kuchenkę gazową) i przybory toaletowe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *