Zabawki dla przedszkolaka

Dzieci bardzo szybko się rozwijają. Zanim się spostrzeżesz, Twój malec z uroczego niemowlęcia zmieni się w ciekawskiego i ruchliwego przedszkolaka. Zmianie ulegną także jego potrzeby.

Na tym etapie warto uważnie zastanowić się nad wyborem zabawek, które w przyjazny i mądry sposób będą mogły wesprzeć jego rozwój i zaspokoić ciekawość.

Mądry wybór

Znalezienie zabawki dla dzieci i to jeszcze adekwatnej do wieku dziecka nie stanowi większego problemu – wystarczy wejść do pierwszego lepszego sklepu z artykułami dla maluchów. Jednak wybór tej odpowiedniej nie jest prosty.

Dobra zabawka uczy poprzez zabawę, pobudza kreatywność, rozwija myślenie i koordynację ruchową, pozostawia miejsce na własne działania. Te, które świecą, chodzą i mówią, dają gotowe rozwiązania i stają się nudne już po kilku dniach. Im będą prostsze – tym lepiej.

Nauka przez zabawę

Niezastąpione w każdym wieku będą klocki. Dzięki nim dziecko będzie mogło rozwinąć wyobraźnię i zdolności manualne. Mogą przydać się też do nauki dodawania i ćwiczenia cierpliwości. Dobrą propozycją są Balansujące, drewniane małpki od PLAN TOYS. Ta starannie zaprojektowana zabawka pomoże dziecku połączyć zabawę z nauką. Ponadto jest w stu procentach ekologiczna i nie zawiera szkodliwych substancji.

W przedszkolu dziecko zaczyna nowy etap. Musi zdobyć nowe sprawności, które rozwijać będzie na zajęciach ruchowych lub plastycznych. Przydadzą mu się przedmioty pobudzające właśnie do takiego działania. To może być ciastolina, pędzelki, farby, okrągłe nożyczki i wszelkie przyrządy do pracy twórczej. W żadnym domu nie powinno zabraknąć też piłki. Dobrze, aby dziecko mogło rozwijać koordynację za pomocą skakanki, gumy do skakania, rowerka biegowego czy hulajnogi.

Pamiętaj, że żadna zabawka nie zastąpi maluchowi kontaktów z rodzicem i rówieśnikami. Do takich zadań świetnie będą nadawały się proste gry planszowe, karty z obrazkami, sklepik lub domino.

Bezpieczeństwo

Jednym z najważniejszych elementów podczas wyboru zabawek jest bezpieczeństwo. Zwróć uwagę czy produkty posiadają odpowiednie certyfikaty i atesty. Takie informacje znajdziesz na opakowaniu. Europejscy producenci muszą przestrzegać bardziej restrykcyjnych norm niż firmy azjatyckie, dlatego warto poznać kraj pochodzenia zabawek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *