Zabawy dydaktyczne dla 3 latków

Dzieci w tym wieku rozwijają się bardzo szybko, dzięki czemu najlepsza dla nich jest nauka poprzez zabawę. Pozwala to przede wszystkim skupić się dzieciom na zadaniu, a dzięki temu znacznie więcej wynoszą z lekcji, niż gdybyśmy starali się je nauczyć różnych rzeczy tak, jak uczy się np. 7 latka. Zabawa jest więc bardzo ważna dla dzieci, gdyż służy jako nauka, ciekawe spędzanie czasu, pozwala się im wyszaleć i co najważniejsze – nie czują się do niczego przymuszane.

Zabawa – najlepsza forma nauki dla dzieci!

Dzieci uczą się poprzez zabawę, a jednocześnie bawią się poprzez naukę. Pokazanie dzieciom świata w taki sposób, by były go ciekawe – nastawia ich w ten sposób, że wszystko dookoła może być zabawą, a co za tym idzie – będą mogły uczyć się jak wygląda i funkcjonuje świat. Mózg trzylatka chłonie wszystko jak gąbka, dlatego najlepszymi zabawami będą te, które pozwolą poznawać oraz zapamiętywać wszystko związane z otoczeniem. Świetnym przykładem będzie zabawa w „co ja widzę?”. Wybieramy przedmiot oraz jego kolor, a następnie mówimy na głos do dziecka: „Widzę coś zielonego”. Wówczas dziecko będzie szukało przedmiotów w tym kolorze i będzie zgadywało czy to ten przedmiot. Takim sposobem będzie zapamiętywało nazwy różnych przedmiotów, a oczywiście jeśli nie będzie wiedziało, jak dany przedmiot się nazywa – warto mu powiedzieć powoli i spokojnie. Ta zabawa umożliwia również naukę języka obcego, gdyż możemy powiedzieć, że ten przedmiot to rower lub „bike”. Takim sposobem dziecko zapamięta zarówno polską, jak i angielską nazwę.

Kraina Odkrywcy – dbamy o to, by dzieci poznawały świat poprzez zabawę!

Oczywiście tego typu zabaw jest mnóstwo, a wszystkie je stosujemy w Kraina Odkrywcy, gdyż zdajemy sobie sprawę, że do prawidłowego rozwoju dziecka, potrzebuje ono dobrej nauki poprzez zabawę. Takim sposobem nie ma możliwości, by dziecko się nudziło, a rozpierająca je energia będzie dobrze wykorzystana, dzięki czemu dziecko będzie mogło spokojnie spać, zmęczone po całym dniu nauki i zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *