Zdjęcia do rodzinnego albumu: jakie?

Rodzinne albumy to wspaniała pamiątka na lata.

Jedną z ich podstawowych zalet jest fakt, że mogą być stale aktualizowane i w ten sposób, mają szansę wciąż się rozwijać.

Szczególnie chętnie tworzą je rodzice, którzy w ten sposób mogą uwiecznić kolejne etapy rozwoju swoich pociech…

Jak wybierać zdjęcia do rodzinnego albumu?

Okazuje się, że uzupełnienie rodzinnego albumu i wybranie do niego właściwych zdjęć wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać.

Oczywistym jest, że w rodzinnym albumie powinny znaleźć się te fotografie, które mają dla nas szczególne znaczenie. Jednak nie ma sensu powtarzać zdjęć zrobionych przy tej samej okazji. Cała sesja z jednego miejsca naprawdę nie jest potrzebna.

Jedno zdjęcie z wycieczki do zoo, jedno z wesołego miasteczka, jedno z urodzin – to w zupełności wystarcza, by zaakcentować, że takie zdarzenie miało miejsce.

Poza tym, starajmy się dobierać zdjęcia, na których dziecko jest inaczej ubrane, nieco odmiennie się zachowuje, ma oryginalne miny. To pozwoli urozmaicić album przedstawiając różne oblicza naszych potomków. Starajmy się też, żeby na zdjęciach ujęte były różne pory roku. Nie zapominajmy przy tym, by nie skupiać się tylko na fotografiach, na których znajduje się sam malec.

Wybierajmy również takie, na których znajduje się cała rodzina albo dziecko z rodzeństwem czy znajomymi.

Do albumu starajmy się wybierać te fotografie o których wiemy, jak najwięcej. Warto zdawać sobie sprawę z tego, gdzie i kiedy zostały wykonane. Dobrze byłoby zawrzeć te informacje obok zdjęcia lub na jego tylnej stronie. Wtedy album będzie mógł zostać utworzony chronologicznie, co z pewnością okaże się przydatne po latach, gdy zechcemy wspominać swoją przeszłość.

Jakość zdjęcia – ważna sprawa!

Żeby zdjęcia były wyraźne i atrakcyjne wizualnie, musimy dobierać je też pod względem jakości. Fotografie, na których sylwetki są niewyraźne, a niektóre osoby są zakryte, niewiele wnoszą do całego albumu, ponieważ utrudniają określenie tego, kto znajduje się na fotografii, a także gdzie i kiedy została ona wykonana.

 

foto dzieciJeżeli zdjęcia są cyfrowe, postarajmy się poprawić je przy pomocy programów multimedialnych. Jednak poprawki nie mogą być zbyt duże, aby zdjęcia nie wyglądały sztucznie. Zaleca się jednak rozjaśnienie tych, które są zbyt ciemne.

Jeśli chcemy, żeby nasze zdjęcia wyglądały poważniej, możemy zdecydować się na fotografie w kolorze czarno-białym lub w sepii. Mają one w sobie pewną magię, a według niektórych osób, lepiej prezentują przeszłość. Niemniej jednak, najlepiej pasują one do uwieczniania podniosłych wydarzeń.

Chcąc uchwycić radość, śmiech i wszelkie zabawne momenty, skupmy się na tradycyjnych, kolorowych zdjęciach, których barwy lepiej oddadzą czar całego wydarzenia. Sprawią też, że album będzie weselszy.

 

Autor: Sonia S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *