Zegarki na rączkę dziecka – jakie?

W trakcie rozwoju każde dziecko musi nauczyć się zegara i pojęcia czasu. Nie ma lepszego sposobu by to ułatwić niż nauka na prawdziwym zegarze.

Najlepiej do tego nadają się zegarki dla dzieci, które zamiast cyfr rzymskich na cyferblacie będą posiadać prostsze do nauczenia się rzymskie.

Dobrym rozwiązaniem są również zegarki elektroniczne, wyświetlające czas – aby odczytać godzinę, nie trzeba orientować się która wskazówka czego dotyczy. Starsze dziecko z pewnością poradzi sobie z tradycyjnym zegarkiem analogowym.

Czym jeszcze kierować się podczas zakupów dziecięcego zegarka na rączkę?

Na pewno atrakcyjnością. Maluchom przypadną do gustu tarcze z ich ulubionymi bohaterami z bajek i kreskówek, kolorowymi, wygodnymi paskami na rączkę. Dodatkowo, dziewczęce zegarki mogą być ozdobione maleńkimi cyrkoniami, szkiełkami i kryształkami. Dla dzieci atrakcyjne też są zegarki samozapinające się, których pasek sam owija się wokół ręki, dopasowując się do jej obwodu.

Popularne na rynku są też zegarki z wyświetlaczem LCD i zegarki z połączoną wraz z paskiem tarczą.

Zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszą się także zegarki z „bajerami” jak np. z wymiennymi tarczami, latającymi dyskami mocowanymi na tarczy, z alarmem itp. Dodatkowo niektóre z nich są wodoodporne, co ułatwia ich użytkowanie (nie zaszkodzi im nawet pranie w pralce przy temperaturze 40° C!) oraz odporne na uderzenia i zarysowania, co gwarantuje bezpieczeństwo dziecka.

Szczególnie chłopcy lubią wielofunkcyjne zegarki typu sportowego, posiadającego stoper, alarm, podświetlany wyświetlacz, z rejestracją dystansu itp.

W szerokiej gamie dziecięcych zegarków na rękę każdy malec znajdzie coś odpowiedniego dla siebie!

 

Autor: Joanna W.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *